Ekonomi Türk devine dünya devi ortak oldu 51 grup şirketi ve 13 bin çalışanı bulunuyor

Türk devine dünya devi ortak oldu: 51 grup şirketi ve 13 bin çalışanı bulunuyor

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe dünyanın en büyük üç firması arasında yer alan Japon Hoshizaki Corporaton, sektörün Türkye'deki en büyük firması Öztiryakiler’e yüzde 28.6 oranında ortak oldu. 130 ülkeye ihracat yapan Öztiryakiler'den yapılan açıklamada, dünya genelinde 51 grup şirket ve yaklaşık 13 bin çalışanı olan Hoshizaki Corporaton ile varılan anlaşmanın Japon devinin Türkiye'ye ve kendilerine olan güveni gösterdiği belirtildi. Hoshizaki Corporation ile varılan anlaşma uyarınca Öztiryakiler’in mevcut yönetim yapısında bir değişiklik olmayacak, şirketin ismi ve iş yapış şekli aynı kalacak.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe dünyanın en büyük üç firması arasında yer alan Japon Hoshizaki Corporation, Türkiye'de sektörün önde gelen firmalarından Öztiryakiler’e yüzde 28,6 oranında ortak oldu.

  • Öztiryakiler'den yapılan açıklamaya göre, Japon Hoshizaki Corporation ile Öztiryakiler arasında yapılan ortaklık anlaşmasının hem Türkiye hem de Öztiryakiler açısından büyük önemi bulunuyor.
Öztiryakiler, merkezi Japonya’da bulunan ve sektörün dünyadaki en büyük üç firmasından birisi olan Hoshizaki Corporation ile yüzde 28,6 oranında ortak oldu.

Öztiryakiler

Öztiryakiler'in ismi ve iş yapış şekli değişmeyecek

Japon Hoshizaki Corporation ile varılan anlaşma uyarınca Öztiryakiler’in mevcut yönetim yapısında bir değişiklik olmayacak, şirketin ismi ve iş yapış şekli aynı kalacak. Öztiryaki ailesinin yönetime olan katkısı, tecrübeleri ve işindeki başarısı değişmez bir değer olarak korunarak iyileştirilmesi hedefleniyor.

Öztiryakiler'den yapılan açıklamada, "Öztiryakiler olarak, gelişen ve globalleşen dünyada daha kaliteli, daha hızlı ve verimli üretim yapmak, yenilikler tasarlamak ve büyük yatırımlara imza atmak için Hoshizaki’den gelen talep üzerine bu ortaklığı gerçekleştiriyoruz. Hoshizaki ve Öztiryakiler sinerjisi şirketimizin hızlı büyümesine ivme katacak. Hoshizaki ile çok daha geniş bir coğrafyada rekabet üstünlüğü elde edeceğimize inanıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Hoshizaki'den yapılan açıklamada ise Öztiryakiler'in yüksek kaliteli, rekabetçi ürünler ve üretim sistemleri sunabilmesinin yanında Orta Doğu, Avrupa ve Afrika ülkelerindeki geniş satış kanalları sayesinde yüksek büyüme ve karlılık potansiyeli sunan bir değer olduğu bildirilerek, "Şirketin mevcut yönetimi Orta Doğu, Afrika ve Avrupa pazarları hakkında derin ve geniş bilgileriyle büyümesini sürdürmeye devam ederken Öztiryakiler’e yatırım yapacağız. Böylelikle Avrupa'daki ürünlerimiz için pazar payımızı artırmayı ve buzdolabı imalatıyla Öztiryakiler ile sinerji yaratmayı hedefliyoruz. Ayrıca ürün geliştirme, ürün çeşitliliği ve fiyat rekabetçiliğinin yanı sıra üretkenliği ve artırılmış kaliteyi desteklemeyi umuyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

130 ülkeye ihracat

1958 yılından bu yana bir aile şirketi olarak faaliyet gösteren Öztiryakiler toplam 140 bin metrekare üretim tesisine, bin 300 çalışana ve 5 bine yakın ürün çeşidine sahip bulunuyor.

  • 130 ülkeye ihracatı ile sektöründe lider olan Öztiryakiler, Türkiye’de ve dünyada anahtar teslim proje üreticisi konumunda yer alıyor. Şirket dünyada 106 satış ve 83 satış sonrası servis hizmet noktası ile global tanınmış markalar arasında bulunuyor. Orta Doğu, Avrupa, Afrika, Asya ve Güney Amerika'daki satış kanallarıyla ihracatta hızlı bir büyüme gösteren Öztiryakiler'in yönetimi tümüyle Öztiryaki Ailesi’ne ait.

1947'de kurulan Japonya merkezli Hoshizaki Corporation, dünya genelinde toplam 51 grup şirketi ve 12 bin 982 çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Dünyada sektörünün en büyük ilk üç firmasından birisi olan Hoshizaki'nin hisseleri Japon borsasında işlem görüyor.

Japonya dışında faaliyetlerini genişletmek konusunda proaktif bir yaklaşım içerisinde olan Hoshizaki, gelecekteki büyümenin anahtarı olarak, satışları ve pazar payını arttırmak amacıyla şirketin halihazırda takip ettiği gelişmiş ülkelere ek olarak büyümekte olan ekonomileri de hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti dönüşünde konuştu: Suriye petrolü yeniden imar için kullanılmalı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti dönüşünde konuştu: Suriye petrolü yeniden imar için kullanılmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin önemli mesajlar verdi. Erdoğan, Suriye'nin yeniden imarıyla ilgili "Amerika ve Rusya’ya, Suriye'den çıkan petrolün, Suriye’nin yeniden inşası için kullanılmasını teklif edeceğiz" dedi. Türkiye'nin Rusya ile ilişkilerini bozmayacağının altını çizen Erdoğan, F35'ler için de İbrahim Kalın ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien'ın çalışma yapacağını kaydetti. ABD'de görüştüğü senatörlere FETÖ'yü anlatan kitap verdiklerini tüm senatörlere de set olarak gönderileceği bilgisini paylaşan Erdoğan, Türkiye karşıtı kampanya yapan Lindsay Graham için de "Ben kendisine gerekenleri söyledim. Dersini aldı" dedi. Erdoğan, terörist Mazlum Kobani ile ilgili CIA'nın hazırladığı belgeyi Trump'a verdiğini de açıkladı.
Bakan Soylu'dan Rabia Naz açıklaması: Bu meseleyi kapatabilecek Türkiye’de bir güç yok
Gündem

Bakan Soylu'dan Rabia Naz açıklaması: Bu meseleyi kapatabilecek Türkiye’de bir güç yok

İçişleri Bakanı Soylu, Rabia Naz'ın ölümü hakkında Gazeteci Cüneyt Özdemir'i arayarak, Türkiye'de hiçbir gücün bu olayın üstünü kapatamayacağını ifade ederek olayın an be an takibinde olduğunun altını çizdi.

Konuşmayla ilgili olarak ise sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdemir, "Sn. Süleyman Soylu ile konuşmamızda beni en çok şaşırtan Bakanın, Rabia Naz’ın babası ile sıksık konuştuğunu söylemesi oldu. Babada Bakanın direk cep telefon numarası varmış" dedi.

Özdemir'in paylaşımlarından kısa bir süre sonra ise Soylu kendi hesabından açıklama yaparak, "Bugüne kadar babanın iddialarını kanıtlayacak en ufak bulguya rastlamadık. Bu meseleyi kapatabilecek Türkiye’de bir güç yok. Böyle bir vicdan da yok. Bu konu sosyal medyanın malzemesi değil adaletin işidir" ifadelerini kullandı.
ABD askerleri PKK mezarlığında
Gündem

ABD askerleri PKK mezarlığında

Suriye’de petrol bölgelerinde PKK’lılarla devriye atan ABD askerleri, Haseke’de terör örgütünün ‘Xebat Şehitliği’ olarak adlandırdığı mezarlığı ziyaret etti. Derin ilişki, Trump’ın ‘çekiliyoruz’ açıklamasının ardından Pentagon’un Suriye’de PKK ile ilişkileri daha da geliştirdiğini ortaya koydu. Terörist mezarlığında bir süre kalan ABD askerleri, daha sonra bölgeden ayrıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.