Gündem Çavuşoğlu Adil Öksüz henüz bulunmadı

Adil Öksüz yakalandı mı? Adil Öksüz nerede? Adil Öksüz Almanya'da mı?

Çavuşoğlu: Adil Öksüz henüz bulunmadı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AA'nın Adil Öksüz ile ilgili haberine ilişkin, "Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk" dedi. Çavuşoğlu'nun açıklaması, kamuoyunda merak edilen 'Adil Öksüz nerede' 'Adil Öksüz yakalandı mı' Adil Öksüz Almanya'da mı' gibi soruları bir süre daha sorulmaya devam edeceği anlamına geliyor...

Haber Merkezi Diğer
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adil Öksüz ile ilgili Anadolu Ajansı'nın servis ettiği haberi değerlendirdi.

Habertürk canlı yayınına katılan Çavuşoğlu, "Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk" ifadesini kullandı.

"Almanya, ABD ile aynı duruma düşer"

"Yakalandıktan sonra Almanya'yla tabi ki anlaşmamız var. Eğer yakalanırsa iade talebi yapacağız" diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, FETÖ'yü vermeyen ABD durumuna düşer. Almanya olsun, ABD olsun bu hainleri bize vermelidir.
  • Hem darbe girişiminde bulunacaksanız, ondan da sonra hesap vermeden elini kolunu sallayarak gezeceksiniz. Yunanistan bu kişileri vereceğini bize söylemişti. Yunan siyasetçilerin vermek istediklerini biliyoruz. Fakat Yunan yargısına Batı'dan çok ciddi baskı geldi. Yunanistan bize bunları vermezse, yarın bu tip konularda bizim tutumumuz da çok farklı olur. Bazı DHKP-C'lileri Yunanistan tutuklamıştı fakat bu darbeyle ilgili konularda farklı tutum gösterdiler.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.