Gündem Marmaray, Başkentray ve İzban Kurban Bayramı ve 15 Temmuzda ücretsiz

Marmaray, Başkentray ve İzban Kurban Bayramı ve 15 Temmuz'da ücretsiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı ve 15 Temmuz'da Marmaray, Başkentray ve İzban'ın ücretsiz olacağını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kurban Bayramında ulaşım ücretsiz mi? 15 Temmuzda ulaşım ücretsiz mi? Bakanlık açıkladı
Arşiv

Kurban Bayramı ve 15 Temmuz'da Marmaray, Başkentray ve İzban için ücret alınmayacak.

Kararı duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın mesajında, "Kurban Bayramı'nda ve 15 Temmuz'da; Marmaray, Başkentray, İzban ücretsiz hizmet verecektir. İyi bayramlar!" denildi.

İstanbul'da bayramda toplu taşıma ücretsiz olacak mı?
FOTOĞRAF 13
Title
İstanbul'da toplu taşıma araçları 9 Temmuz Cumartesi gününden itibaren 9 gün boyunca bayram tarifesine geçiyor.
Title
4 günlük bayram süresi boyunca da İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz olacak.
Title
Kurban bayramı dolayısı ile İstanbulluların kurban satış ve kesim merkezlerine ulaşımlarını sağlayabilmek için ulaşım imkanı olmayan 2 kurban pazarı için 2 yeni geçici hat hizmet vermeye başlayacak.
Title
KRB3 hattı Kurnaköy kurban satış pazarı için hizmet verecek ve Pendik Sahil ile Kurnaköy arasında ulaşım sağlayacak.
Title
131B hattı Paşaköy kurban satış pazarına İstanbulluların ulaşımını sağlayacak ve Ümraniye ile Mimar Sinan Mahallesi arasında görev yapacak.
Title
Bayram haftası boyunca sahil, piknik alanı, mezarlık gibi güzergâhlarda çalışan hatlarda yaşanabilecek yoğunluk için ek sefer düzenlemeleri yapıldı.
Title
Ayrıca öngörülemeyen durumlar için peron alanlarında hazır bulunması için araç ve şoför görevlendirmeleri yapılacak.
Title
İstanbul’da toplu taşıma 9 günlük tatilin Kurban Bayramı’na denk gelen 4 gününde ücretsiz yapılacak.
Title
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, devletin işlettiği köprüler ve otoyolların bu bayramda da ücretsiz olacağını söyledi.
Title
Böylece geçen bayramdaki gibi devletin işlettiği yollar ücretsiz olacak.
Title
Buna göre Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki köprü ve otoyollar 9-12 Temmuz arasında ücretsiz olacak. Aynı zamanda devletin işlettiği toplu taşıma hizmetleri de bedava gerçekleştirilecek.
Title
Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 9 Temmuz Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 12 Temmuz Salı saat 00.00'ye kadar ücretsiz olacak.
Title
İstanbul'da bayramda toplu taşıma ücretsiz olacak mı?
Kurban Bayramı bu sene 9-12 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Bayrama az bir süre kala otobüslerin ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, bayramda toplu taşıma ücretli mi, Kurban Bayramı'nda otobüsler, metro, Marmaray bedava mı? İstanbul'da Kurban bayramında toplu taşıma bedava mı?


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.