Gündem Mezuniyet töreninde PKK propagandası

Mezuniyet töreninde PKK propagandası

Mezun olan üniversite öğrencileri, pankartlarında terör olaylarının yaşandığı Sur, Nusaybin ve Cizre gibi ilçelere atıfta bulundu. Operasyon bölgelerinden tahliye edil​en öğretmenlerin eleştirilmesi tepki çekti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Mezuniyet töreninde PKK propagandası
Öğrencileirn açtığı tepki çeken pankart.
Kıbrıs'taki özel Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler için tören düzenlendi. Düzenlenen törende öğrenciler tarafından açılan pankartlar ise dikkatlerden kaçmadı.

Pankartlarda PKK dili

Mezun öğrenciler tarafıdan, "Öğrencileri bırakıp giden öğretmenlerden olmayacağız" ve "Yakıp yıktığın kentleri yeniden inşa edeceğiz" yazılı pankartlar açıldı. Pankartta yazan ifadelerle operasyon bölgelerinden tahliye edilen öğretmenler eleştirildi. PKK'lı teröristlerin yaktığı okulları unutan öğrenciler tepki çekti.

Pankartların altı kısımlarında ise, terör örgütü PKK'nın kazdığı hendeklere gömüldüğü Sur,Nusaybin, Cizre, Silopi ve Yüksekova gibi ilçeler yazıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.