ÖZGÜN

ÖSYM giriş, aday işlemleri! LYS tercih sonuçlarında hata yapıldı

ÖSYM giriş yapmak ve aday işlemlerinizi gerçekleştirmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla birlikte LYS tercih sonuçlarında hata yapıldığı ve bin 110 adayın yerleştirme yerinin değiştiği açıklandı. Sizler de ÖSYM giriş yaparak aday işlemleri sayfasında LYS tercihlerinize tekrar göz atabilirsiniz.

Haber Merkezi Diğer

ÖSYM giriş yaparak LYS tercih sonuçlarınızı tekrar görüntülemek için haberimizi inceleyebilirsiniz. LYS tercih sonuçları açıklandı ancak ÖSYM birkaç gün sonra yeniden resmi bir açıklama yaptı ve tercih sonuçlarında puan hesaplamasında yanlış olduğunu dile getirdi. Yapılan açıklama sonucunda ise bin 110 adayın yerleştirme yerinin değiştirildiği bilgisi paylaşıldı. İşte ÖSYM giriş ve aday işlemleri sayfası.

ÖSYM giriş sayfası

DUYURU

(12 Ağustos 2017)

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.