|

Ahmed Acar eskrimde dünya şampiyonu oldu

Milli sporcu İbrahim Ahmed Acar, geçen ay elde ettiği Avrupa şampiyonluğunun ardından bu kez de dünya şampiyonluğuna ulaştı. İbrahim Ahmed Acar, Türkiye'nin eskrimde ilk Avrupa ve dünya şampiyonluklarına ulaşan sporcusu oldu.

Yeni Şafak
09:34 - 2/04/2017 Pazar
Güncelleme: 09:39 - 2/04/2017 Pazar
AA
İbrahim Ahmed Acar, büyük bir başarıya imza attı.
İbrahim Ahmed Acar, büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye'ye geçen ay eskrimde ilk Avrupa şampiyonluğunu getiren milli sporcu İbrahim Ahmed Acar, bu kez dünya şampiyonluğuna imza atarak bir ilki daha gerçekleştirdi.

Türkiye Eskrim Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan'ın Filibe kentinde düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası'na katılan İbrahim Ahmed Acar, tarihi bir başarıya daha imza attı.

Yarı finalde Güney Koreli Jayeoon Lim'i 15-14, finalde ise ABD'li Christopher Walker'ı 15-13 mağlup eden İbrahim Ahmed Acar, Türkiye'ye eskrimde ilk dünya şampiyonluğunu kazandıran sporcu olarak tarihe geçti.

İbrahim Ahmed Acar, Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde geçen ay düzenlenen Avrupa Yıldızlar Eskrim Şampiyonası'nda da altın madalyaya uzanan ilk Türk sporcu olmuştu.

Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, bir ay içinde Avrupa ve dünya şampiyonu unvanını kazanan milli sporcuyu kutlayarak şunları söyledi:

  • "Sadece eskrim tarihimizin değil, spor tarihimizin de en önemli başarılarından biri. Çünkü tarihimizde hiç altın madalya alamadığımız Avrupa ve dünya şampiyonalarında aynı sporcumuz, bir ay arayla iki altın madalya kazandı. İbrahim'in yolu, bundan sonra olimpiyat şampiyonluğu yoludur."


#İbrahim Ahmed Acar
#Eskrim
7 yıl önce
default-profile-img