Hayallere birlikte koşacağız
MİLLİ TAKIM

Hayallere birlikte koşacağız

“Herkesin gurur duyacağı bir milli takım oluşturmak için söz verdik. En büyük arzum, Türk insanının yüzünü güldürebilmek” diyen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, taraftarlara çağrıda bulunarak, “Bu yeni dönemde, yeni bir heyecan ve yeni bir vizyonla işe başlayacağım. El ele verip gerçekleştirebileceğimiz hayallerin peşinden sizlerle birlikte koşacağız” dedi

İhsan Rasih Bayhan Yeni Şafak

2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu mücadelesinde bugün Moldova’yı Eskişehir’de konuk edecek A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Şenol Güneş, futbolseverlerin desteğiyle başarıya ulaşacaklarını bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan maç kitabında Moldova maçıyla ilgili görüşlerini aktaran Güneş, “Sevgili futbolseverler, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası iiçin birlikte yola çıkıyoruz. Uzun bir aradan sonra, bir milli maç için Türkiye’de, kendi sahamızda futbolseverlerimiz ile buluşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşayacağım. Bu yeni dönemde, yeni bir heyecan ve yeni bir vizyonla işe başlayacağım. El ele verip gerçekleştirebileceğimiz hayallerin peşinden sizlerle birlikte koşacağız” ifadelerini kullandı.

Geçmiş başarıların kendilerine ışık tutacağını ve geleceği planlayarak daha büyük başarılar için çalışacaklarını vurgulayan Şenol Güneş, “Uluslararası turnuva tecrübesine sahip oyuncularımızı, karakterli ve yetenekli gençlerle harmanladığımız bir kadro ile yola çıktık. Herkesin gurur duyacağı bir milli takım oluşturmak için söz verdik. En büyük arzum, Türk insanının yüzünü güldürebilmek” değerlendirmesinde bulundu.

İLK KIVILCIM ESKİŞEHİR’DE

Elemelerdeki ikinci maçta yarın Moldova’yı Eskişehir’de ağırlayacaklarını hatırlatan Güneş, “Elemelerde başarının anahtarlarından biri de konumu ne olursa olsun, rakibinizi ciddiye almak ve saygı göstermektir. Taraftarlık kültürünün çok yüksek olduğu, tam bir futbol kenti olan Eskişehir’de, futbolseverlerimizin ortak değerimiz milli takıma harika bir konukseverlik yapacağına ve coşkulu biçimde oyuncularımıza destek vereceğine inancım tamdır. Milli heyecanı beraberce paylaşıp bir sinerji oluşturabilirsek, arzuladığımız başarılara kavuşacağımıza inanıyorum. Bunun ilk kıvılcımını Eskişehir’de yakalım istiyorum. Yüreği i ay-yıldız için çarpan gençlerimizle geleceğe umutla bakalım. Büyük turnuvalara katılım hayallerini birlikte kuralım. Hepinize, sonu gurur ve mutluluk ile bitecek milli bir akşam dilerim” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz: Maç için çok umutluyum

Moldova maçı öncesi Şenol Güneş ve Burak Yılmaz, Yeni Eskişehir Stadı’nda basın toplantısı düzenledi. Kendisinin artık tecrübeli futbolcu olarak nitelendirildiğini belirten Burak Yılmaz, “Milli Takım hepimizin olmak istediği yer. İnşallah istediğimiz sonucu alırız. Ben bu formayla her zaman çok heyecanlıyım. Maç için de çok umutluyum. İnşallah istediğimiz sonucu alırız. Çok genç arkadaşımız var. Tecrübeli arkadaşlarımız da var. Kişilere bakılmadan her zaman milli takımla mutlu olmalıyız. Hocamızın sözü vardı, “Bu haftayı milli hafta yapalım” diye. Siz de basın olarak yanımızda oldunuz” dedi.

Cenk ile oynamanın kendisine avantaj sağladığını belirten deneyimli futbolcu, “Cenk ile birbirimizi iyi anlıyoruz. Futbolculuğuyla, kişiliğiyle ilgili söylenecek fazla şey yok. Onunla oynamaktan mutluyum. Emre abi benden daha tecrübeli. Hocaya yardımcı olmak açısından onun daha büyük rolü var. Ben de hocamı uzun zamandır tanıyorum. Gerçekten güzel bir ortam var. İnşallah gereğini yaparız” ifadelerini kullandı. Burak, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’nda olmak istediğini dile getirdi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.