LA LİGA

Messi'nin kariyerinde formasını istediği tek isim

Futbol sahalarında maçın bitiş düdüğünün ardından futbolcuların birbirleriyle forma değiştiği görüntülere alışığız. Peki Lionel Messi'nin şimdiye kadar hiçbir futbolcudan forma istediğini gördünüz mü? Yıldız ismin konuyla ilgili itirafı oldukça şaşırtıcı.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Futbol sahalarında futbolcuların birbirleriyle forma değişmesine alışığız. Bazı isimler var ki onlar hiçbir maçtan sonra forma istemez, ama forması istenir. Bahsettiğimiz isimlerden biri Lionel Messi.

Bazılarına göre dünyanın en iyi futbolcusu olarak görülen Arjantinli yıldızın maç sonlarında bir futbolcudan forma istediğini görmemişsinizdir. Ancak yaşayan efsane konuyla ilgili verdiği bir röportajında kariyerinde sadece bir isimden formasını istediğini açıkladı.

Messi'nin röportajında bahsettiği isim ise oldukça manidar. Bunun sebebi ise Arjantinli futbolcunun formasını istediği ismin Barcelona'nın ezeli rakibi Real Madrid'in teknik direktörü Zinedine Zidane olması.

Hiç forma istemem. Rakip takımda bir Arjantinli varsa onunla formamı değiştiririm. Arjantinli yoksa ve biri bana sorarsa onunla değiştiririm ama ben hiçkimseden formasını gidip istemem. Bugüne kadar bunun tek bir istisnası oldu. Bir kez bir futbolcudan formasını istedim: O da Zinedine Zidane idi.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.