|

Türkiye milli takımına küstü!

A Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası Grup Elemeleri hazırlıkları kapsamında Gana ile oynadığı özel maça futbolseverler ilgi göstermedi. Gruplarda ve hazırlık maçlarında oynadığı müsabakalarda başarısız bir grafik sergileyen milliler, eleştiri oklarının hedefinde.

Aa
00:00 - 14/08/2013 Çarşamba
Güncelleme: 21:47 - 14/08/2013 Çarşamba
Yeni Şafak
Türkiye milli takımına küstü!
Türkiye milli takımına küstü!

Türkiye'nin en büyük stadı olan 76 bin 92 kişi kapasiteli Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki müsabaka, adeta boş tribünler önünde oynandı. Karşılaşmayı davetlilerle birlikte yaklaşık iki bin taraftar takip etti.

Maça foto muhabirleri dahil 145 basın mensubunun akredite olduğunu bildirildi.

- Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki ikinci milli maç

Gana karşılaşması, A Milli Futbol Takımı'nın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadığı ikinci maç oldu.

Ay-yıldızlılar, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda daha önce 8 Ekim 2005 tarihinde Almanya ile özel maçta karşılaştı. Türkiye'nin 2-1 üstünlüğüyle sona eren karşılaşmada, millilerin gollerini Halil Altıntop ve Nuri Şahin kaydetti.

Türkiye, 8 yıl sonra Atatürk Olimpiyat Stadı'nda A milli takımlar seviyesinde bir maça çıktı.

- Gana ile ikinci maç

A Milli Futbol Takımı, rakibi Gana ile tarihinde ikinci kez karşı karşıya geldi.

İki ülke A milli takımlar seviyesinde ilk maçlarını 26 Mayıs 2006 tarihinde Almanya'da oynadı. Bochum kentinde oyanan ve 1-1 berabere biten karşılaşmada Türkiye'nin golünü Nihat Kahveci attı.

Bu akşam oynanan karşılaşmayla Türkiye ve Gana, 7 yılı aşkın bir süre sonra karşılaştı.

- Karşılaşma öncesinde maç yemeği düzenlendi

Karşılaşması öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı'nın ev sahipliğinde maç yemeği düzenlendi.

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki yemeğe Yardımcı'nın yanı sıra Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Heper, Genel Sekreter Emre Alkin ile Gana Futbol Federasyonu Başkanı Kwesi Nyantakyi, yönetim kurulu üyeleri Felix Ansong, Shaibu Zida Salifu, Frederick Frank Apeagyei ve Gana İstanbul Fahri Konsolosu Ünal Kabaca katıldı.

Yemekte taraflar, karşılıklı plaket takdiminde bulundu.


11 yıl önce