|

Xavi: Hedefim Barcelona'da teknik direktör olmak

Katar'ın El Sadd takımında forma giyen eski Barcelonalı yıldız Xavi, "Barcelona'da teknik direktör olarak çalışmayı hedefliyorum" açıklamasında bulundu.

Yeni Şafak
10:04 - 8/03/2017 Çarşamba
Güncelleme: 10:12 - 8/03/2017 Çarşamba
AA
Barcelona'nın altyapısından yetişen orta saha oyuncusu Xavi, Katalan ekibinde 17 yıl forma giydikten sonra 2015'te El Sadd'a transfer olmuştu.
Barcelona'nın altyapısından yetişen orta saha oyuncusu Xavi, Katalan ekibinde 17 yıl forma giydikten sonra 2015'te El Sadd'a transfer olmuştu.

Katar'ın El Sadd ekibinde forma giyen İspanyol futbolcu Xavi Hernandez, eski takımı Barcelona'da teknik direktörlük yapmayı hedeflediğini söyledi.Xavi, Fransa'nın L'Equipe gazetesinde yer alan açıklamasında, futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmak istediğini belirterek şunları söyledi:


  • "Barcelona'da teknik direktör olarak çalışmayı hedefliyorum. Tabii ki bu sadece bana bağlı değil. Futbolu bıraktığımda şartlar ne olur bilemeyiz. Katar'ın 2022 Dünya Kupası projesine yardımcı olmak için burada kalmayı ve genç oyunculara yardım etmeyi sürdüreceğim."

Fiziksel anlamda iyi durumda olduğunu ve futbol oynamaktan zevk aldığını aktaran 37 yaşındaki Xavi konuşmasına şöyle devam etti:


  • "Her şey yolunda giderse bir yıl daha futbol oynamak istiyorum. Katar'daki sakin hayattan hoşlanıyorum. Futbolu bıraktıktan sonra yapacağım ilk şey, Madrid'e dönüp teknik direktör lisansı almak olacak. Şu anda da 2022 Dünya Kupası'nda boy gösterecek oyunculardan oluşan 23 Yaş Altı Katar Milli Takımı'nda antrenörlerin yanında çalışmaya başladım."

#Barcelona
#Xavi
7 yıl önce