Teknoloji WhatsApp her ay 2 milyon hesap siliyor

​WhatsApp her ay 2 milyon hesap siliyor! İşte silinen hesaplar

WhatsApp her ay 2 milyon hesap siliyor

SMS’in bitmesine neden olan mesajlaşma platformu WhatsApp, sahte haberle mücadele kapsamında aylık 2 milyon civarında sahte hesabı direkt siliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Facebook tarafından alınan tüm kararlar mesajlaşma devi WhatsApp'ta da anında uygulamaya alınıyor.
Facebook tarafından alınan tüm kararlar mesajlaşma devi WhatsApp'ta da anında uygulamaya alınıyor.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp her ay 2 milyon hesabı direkt siliyor. Sosyal medya devi Facebook’un WhatsApp’ı satın alması ile birlikte birçok değişikliğe uğrayan WhatsApp, Facebook’un aldığı tüm kararlardan dolaylı olarak etkileniyor.

WhatsApp’ta sahte haber yayan hesaplar siliniyor!

Facebook sahte haber ile mücadelesini sosyal medya platformunun haricinde bünyesinde bulunan diğer servislerinde de uyguluyor. Öyle ki Facebook sahte haberle mücadele kapsamında WhatsApp’tan her ay 2 milyon kadar hesabı anında siliyor.

Açıkladığı rakamlarla sahte haberin yaygınlığına dikkat çekmeye çalışan sosyal medya devi, haber manipülasyonlarının önüne geçebilmeyi hedefliyor.

Ayrıca bot hesapları da tespit ederek anında silen mesajlaşma devi, bot hesapları hiç beklemeden yazma, yazma süresinden daha hızlı yazma ve arka arkaya yazma gibi belirgin özelliklerini takip ederek tespit ediyor ve bu hesaplar karşısında gerekli önlemleri alıyor.

Whatsapp'ta silinen mesajları görme yöntemi
TEKNOLOJİ
Whatsapp'ta silinen mesajları görme yöntemi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.