Teknoloji Whatsappta mavi tık nasıl kapatılır?

Whatsapp'ta mavi tık nasıl kapatılır?

Whatsapp, geçtiğimiz yıllarda okundu bilgisini devreye sokmuştu. Gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığı mavi tık işareti ile belli oluyordu. Kullanıcıların birçoğu tarafından hoş karşılanmayan bu özellik isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor. Android ve iOS için kapatma yöntemini açıklayacağız.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Whatsapp, Facebook tarafından 2014 yılında 19 milyar dolara satın alındı.
Whatsapp, Facebook tarafından 2014 yılında 19 milyar dolara satın alındı.

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp’ın geçtiğimiz yıllarda yayına aldığı mavi tık özelliği tartışmalara yol açmıştı. Kullanıcıların mesajlarının okunduğunu bildiren ‘mavi tık’ özelliği kullanıcılar tarafından iyi karşılanmadı. Ancak bu özellik isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor.

  • Whatsapp sık sık yaptığı güncellemeler ile kullanıcı deneyimini her zaman en üstte tutmanın bir yolunu buluyor. Facebook tarafından rekor bir fiyata satın alındıktan sonra uygulamanın gelişmesi büyük bir ivme kazandı. Bu sayede daha da çok kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ta başlayan mavi tık özelliği kullanıcılar arasında büyük tartışmalar başlatmıştı. Özelliğin kapatılamaması negatif karşılandığı ve tepki çektiği için kısa bir sürede güncelleme yayınlandı. Bu güncellemeyle beraber Android ve iOS cihazlarda mavi tık bilgisini kapatmak mümkün hale geldi.

Android ve iOS cihazlar için aynı yolu izleyerek mavi tık bilgisini kapatabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflardaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Mevcut Konum özelliği WhatsApp’a geldi
TEKNOLOJİ
Mevcut Konum özelliği WhatsApp’a geldi

WhatsApp’ın mesaj silme özelliği Türkiye’de yayınlandı
TEKNOLOJİ
WhatsApp’ın mesaj silme özelliği Türkiye’de yayınlandı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.