Yazarlar İbretlik sahneler

İbretlik sahneler…

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Almanya’daki Türk camilerinde Barış Pınarı Harekâtı için dua edilmesi, Alman din adamlarını çok rahatsız etmiş!

“Evanjelik bir Papazın Kızı” olan Şansölye Angela Merkel’in Almanya’sında “din ve vicdan özgürlüğünün!” ne durumda olduğuna dikkat buyurunuz…

Nedir?

PKK yandaşlarının camileri kundaklamasına kol kanat geren Almanya’nın kahpeliği sınır tanımıyor: Camilerdeki duaya dil uzatacak hale geldiler!

Laik Avrupa Birliği’nin lokomotif ülkesinde yaşanıyor, bütün bunlar!

AB liderlerinin 2017’de Vatikan’da Papa’nın önünde el pençe divan durduklarını da bu vesileyle hatırlayalım…

Sahi, AB’nin Gizli Kriterleri arasında; “PKK+FETÖ’ye koltuk çıkmak, camileri kundaklatmak, dahası camilerdeki duaya müdahale etmek” de mi var?

*

Almanya’daki camilerde Barış Pınarı Harekâtı için dua edilmesine karşı çıkan Kahpe Piskopos Georg Batzing’in YPG-PKK’nın Müslüman Türkiye’ye yönelik terör saldırılarından yana zerre şikâyeti yok!

Türkiye’nin meşru müdafaasına; dahası bu meşru müdafaa harekâtı için dua edilmesine bile bozuk çalıyor:

Buna mukabil…

Mesela, YPG-PKK’lı teröristlerin attığı roketlerle dokuz aylık Muhammed’imiz ile 11 yaşındaki Elif’imizin katledilmeleri; bu mendeburun zerre umurunda değil!

Neden? Bir “İslam Düşmanı” olarak, aynı zamanda PKK’lı teröristlerin aşağılık yaltakçısı da, ondan!

*

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtına yönelik hasmane tavırlar; Angela’nın ülkesinde, öyle bir Piskopos ile falan sınırlı değil: Almanya Piskoposlar Kongresi’nin Başkanı Kardinal Reinhard Max da, Türkiye’nin operasyonunu “uluslararası anlaşmaların açık ihlali”olarak nitelendirdi!

Max düzenbazı; Türkiye’nin 35 yıldır terör örgütünün saldırısı altında olduğu gerçeğiyle de, NATO’nun malum Beşinci Maddesinin ihlal edilmesiyle de hiç ilgilenmiyor!

Velhasıl; Almanya’da Şansölyesinden Piskoposuna kadar alayı YPG & PKK terör örgütünün destekçisidir.

DERİN ORTAKLAR

Alman Piskoposlar gibi yahut Evanjelik Papazın Kızı gibi; Gladyocu Ertuğrul da, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna askeri harekâtına karşı çıkmıştır: Harekâtın başlamasını müteakip adeta bir bukalemun gibi “renk değiştirmesi” aslında hangi safta olduğu gerçeğinin üzerini örtemez!

Hangi, Ertuğrul bu? Eski Patronu Aydın gibi, Angela Merkel’in Muhibbi olan; aynı zamanda “Cenaze töreninin kilisede yapılmasını vasiyet eden” Ertuğrul!

Siyonistlerin Bild gazetesine yazdığı bir yazıda, PKK terör örgütünden “Radikal Kürt Partisi” diye bahseden de Ertuğrul’un ta kendisidir!

RADARA YAKALANDI

Sam Amca’sının 007 Ertuğrul’u; TSK’nın Barış Pınarı Harekâtından sadece dört gün öncesinde aynen şöyle yazdı:

“Şu soruyu çok gerçekçi biçimde cevaplama zamanımız geldi. Ülkemiz için açık ve yakın tehlike nereden gelecektir?

Fırat’ın doğusunda Kürtlerden mi? Yoksa Hatay ilimizin hemen kenarındaki İdlib çevresindeki IŞİD’çi, El Kaideci teröristlerden mi?” (Hürriyet, 5 Ekim 2019)

*

Evvela, şu “satır arasına” bir zum yapalım…

Baronsal Gladyo’nun Medyadaki Teknik Direktörü 007 Ertuğrul, “Fırat’ın doğusundaki Kürtler” diyordu; YPG-PKK’lı teröristler diyemiyordu!

O yazısının devamında; IŞİD ve El Kaide’yi işaretliyor, yani YPG-PKK’lı teröristleri “açık ve yakın tehlike” olarak görmüyordu!

YPG-PKK’lı teröristlerin sivilleri, masumları, bebekleri, çocukları katletmesi; askerlerimizi şehit etmesi, ezcümle bütün bu Alçak Saldırılar yahut Mevcut Tehlike; Ertuğrul denilen Kaşar Ajana göre “açık ve yakın tehlike” olmuyor!

PİŞKİNLİĞİN BÖYLESİ

Vaktiyle, köşesinde “Suriye’den içeriye bir adım dahi atarsanız tüm dünya karşınıza dikilir. Atamazsınız” diye yazmış olan Ertuğrul; Türkiye’nin Suriye topraklarında PKK’ya yönelik üçüncü kez askeri operasyon yapmasıyla birlikte “üç defa” yamulduğu halde…

Birkaç gün önce (19 Ekim); Ortadoğu’dan, Suriye’den bahisle “Ben uzman değilim diyen, benim gibiler ne derse çıkıyor” cümlesini hiç utanmadan yazabildi!

*

Yıllar önce kendisini Hürriyet’e getiren Orhan Birgit ile Ali Topuz’un cenazelerinde; Etki Ajanı Ertuğrul’un en çok hoşuna giden, cenaze namazını kıldıran Hoca’nın “Hanımefendiler de cenaze namazına iştirak edebilir” demesi olmuş! (Hürriyet, 18 Ekim 2019)

“Bunca cenaze namazına katıldım, bir hocadan ilk defa bu sözleri işittim” diyerek; aklınca, bundan sonrası için “hocalara ayar veriyor!”

Almanya’daki camilerde dua edilmesine karşı çıkan Kahpe Piskopos da; “Cenaze törenimi Kilisede yapsınlar” vasiyetinde bulunan ve dahi şimdilerde camilerimizdeki cenaze namazlarına ayar vermeye yeltenen 007 Ertuğrul da…

Dikkat: Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik askeri harekâtından rahatsızdır!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.