Dünya Polonya Dışişleri Bakanı Rau NATO ve Avrupanın Türkiyeye ihtiyacı var

Polonya Dışişleri Bakanı Rau: NATO ve Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı var

Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau, Avrupa ve NATO'nun Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu söyledi. Ülkesinde bir gazeteye yaptığı açıklamada Rau, "Askeri yönetim altında olduğu zamanlarda bile bir NATO üyesi olarak güvenilirliği konusunda hiçbir şüphe duyulmadı. Bugünkü Türkiye demokratik bir ülke olurken, durum da farklı değildir. NATO ve Avrupa'nın Türk müttefiklerine ihtiyacı vardır" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Polonya Dışişleri Bakanı Rau: NATO ve Avrupanın Türkiyeye ihtiyacı var
Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau

Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau, Polonya'nın Rzeczpospolita gazetesine verdiği söyleşide Türkiye'nin Avrupa ve NATO için taşıdığı öneme değindi.

"Biden'ın planlanan tek görüşmesi Erdoğan'laydı"

ABD Başkanı Joe Biden'ın, NATO Zirvesi için planlanan tek baş başa görüşmesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olduğunu vurgulayan Rau, şunları söyledi:

  • ABD, Afganistan'dan çekilirken, bu çekilmenin gözetimi Türk ordusu tarafından yapılıyor. Şunu da unutmamak gerekir ki Türkiye, özgür dünyanın savunması için gerekli bir müttefiktir.

"Türk müttefiklerimize ihtiyacımız var"

Askeri yönetim altında olduğu zamanlarda bile bir NATO üyesi olarak güvenilirliği konusunda hiçbir şüphe duyulmadı. Bugünkü Türkiye demokratik bir ülke olurken, durum da farklı değildir. NATO ve Avrupa'nın Türk müttefiklerine ihtiyacı vardır.

NATO'dan Türkiye'ye: Milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yaptığınız için takdirlerimizi yineliyoruz
DÜNYA
NATO'dan Türkiye'ye: Milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yaptığınız için takdirlerimizi yineliyoruz

Biden: Avrupa, Türkiye ve Kanada'yı savunmak bizim için kutsal bir sorumluluk
DÜNYA
Biden: Avrupa, Türkiye ve Kanada'yı savunmak bizim için kutsal bir sorumluluk

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.