Ekonomi 100 mağazasını kapatıyor

Marks & Spencer 100 mağazasını kapatacak

100 mağazasını kapatıyor

Dünyanın önde gelen giyim mağazalarından Marks & Spencer, mağazalarını kapatma planlarını hızlandırdı. Son gelen haberlere göre giyim devinin toplamda 100 mağazasını kapatacağı iddia edildi.

Diğer
Marks & Spencer
Marks & Spencer

The Sunday Times'ta yer alan habere göre İngiliz merkezli küresel giyim devinin bu hafta içerisinde bu yönde bir açıklama yapacağı belirtildi.

Daha önce İngiltere genelinde yaklaşık 2 bin kişiyi işsiz bırakabilecek, 60 civarında mağazasını kapatacağını açıklayan şirketin bu kez 40 mağazasını daha kapatacağı kaydediliyor.

Adı açıklanmayan bir M&S sözcüsü ise The Sun Online'a yaptığı açıklamada, "Mağazaları kapatma planlarımızı hızlandırıyoruz. Sürdürülebilir, karlı bir iş modeli için bu yönde harekete geçilmesi gerekiyor." dedi.

TÜRKİYE'DE 49 MAĞAZASI VAR

Öte yandan Marks & Spencer, Türkiye’de açtığı yeni mağazalarıyla büyümeye ise devam ediyor. Şirketin Türkiye'de 49 mağazası bulunuyor. 1884 yılından bu yana faaliyet gösteren küresel devin dünya genelinde de 45 farklı ülkede bini aşkın mağaza var.

Talep 10 kat arttı, satış rekoru kırıldı
EKONOMİ
Talep 10 kat arttı, satış rekoru kırıldı

Bimeks'in işlem sırası kapatıldı
EKONOMİ
Bimeks'in işlem sırası kapatıldı

Kilosu 18 liradan Ramazan tatlısı
EKONOMİ
Kilosu 18 liradan Ramazan tatlısı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.