Ekonomi Birey Yayınlarının sahibi hayatını kaybetti

​Birey Yayınları'nın sahibi Mahmut Balcı hayatını kaybetti! Mahmut Balcı kimdir?

Birey Yayınları'nın sahibi hayatını kaybetti

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı, Esenler Mimar Sinan Camii'nde cuma namazı öncesi vaaz verirken kürsüde kalp krizi geçirerek vefat etti. Yeni Şafak gazetesinin uzun yıllar Erzurum temsilciliğini görevini de üstlenen Balcı'nın cenazesi bugün ikindi namazına müteakiben vefat ettiği camiden kaldırıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Birey Yayınları'nın sahibi Eğitimci Yazar Mahmut Balcı.
Birey Yayınları'nın sahibi Eğitimci Yazar Mahmut Balcı.

Cuma namazı öncesi kürsüde vaaz verdiği sırada kalp krizi geçiren Eğitimci-yazar Mahmut Balcı'ya, camiide bulunan itfaiye erleri ve sağlık görevlileri ilk müdahaleyi yaptı.

Daha sonra ambulansla hastaneye gönderilen Balcı, hastanedeki müdahale sırasında hayatını kaybetti.

Cenaze namazı 'vefat ettiği' camide kılındı

Uzun yıllar Yeni Şafak gazetesinin Erzurum temsilciliğini yapan Mahmut Balcı'nın cenazesi, cami cemaatinin talebi doğrultusunda 12 Ocak Cumartesi günü ikindi namazını müteakip Esenler Yolağzı Mimar Sinan Camii'nden kaldırıldı.

MAHMUT BALCI KİMDİR?

1963 yılında Kilis’te Doğdu. 1982 yılında ise Kilis lisesinden 1989 yılında da Erzurum İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında bir süre gazetecilik, editörlük ve radyoda eğitim kültür programları yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği üyesi idi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim kültür komisyonlarında çalıştı. Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş sürecinde görev yaptı. Eğitimde güzel örnekler, Türkiye Değer Ödülleri gibi yarışmalarda Türkiye jüri üyeliği yaptı. Yeni Şafak gazetesinin uzun yıllar Erzurum temsilciliğini yaptı. 19.Milli Eğitim Şurası İstanbul çalıştayında görev aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümünde Değerler Eğitimi Koordinatörlüğü ve MEB Ders Kitaplarının yazımında görev aldı. Öncü Okul Yöneticiler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı.

Kitapları;

  • İnsanları Tefrikaya Düşüren Faktörler
  • Özgürlük Paylaşmaktır
  • Halkın Valisi Recep Yazıcıoğlu
  • Bir Barış Elçisi Olarak Hz. Muhammed
  • Değerleri Yaşamak ve Yaşatmak

Anneye özel zam
EKONOMİ
Anneye özel zam

Ünlü CEO'ya ikinci suçlama
EKONOMİ
Ünlü CEO'ya ikinci suçlama
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.