EkonomiHem gezip hem ayda 5 bin dolar kazanıyorlar

Greg ve Rachel Denning 7 çocukla 33 ülke gezerek 5 bin dolar kazanıyor

Hem gezip hem ayda 5 bin dolar kazanıyorlar

Bazıları için basit bir haftalık tatile çıkmak ya da bir yerden bir yere seyahat etmek büyük bir mücadeleyi gerektiriyor. Ancak bir aile var ki, 7 çocuğuyla birlikte hem geziyor hem de para kazanıyorlar.

Haber MerkeziYeni Şafak
Gezgin aile hem seyahat ediyor hem kazanıyor.
Gezgin aile hem seyahat ediyor hem kazanıyor.

Amerika Utah'lı çift Greg ve Rachel Denning, buradaki haberlerini bundan 10 yıl önce, 4 çocuklu bir aileyken sattı ve Kosta Rika'ya gitmeye karar verdiler. Greg Denning, "Evlendik, iş bulmak, emekli olmak gibi planlarımız vardı. Ama bu biraz rutin geliyordu. O nedenle de hayatı farklı deneyimleme kararı aldık ve gezmeye başladık" diyerek hikayelerini anlatmaya başladı.

10 SENEDE 33 ÜLKEYİ GEZDİLER

10 sene içinde 3 çocuğa daha sahip olan aile, 10 yıllık hikayelerinde toplam 33 ülkeyi gezdi. 7 çocuklu Denning ailesi, "İnternet siteleri aracılığıyla gittiğimiz yerlerde ev kiraladık. İtalya'dan Hindistan'a kadar her yerde yerli halk gibi yaşadık. Avusturya'da turist gibi gezdik, Marakeş'te nasıl yaşanır diye pek çok ülkeyi araştırıp, dolaştık" dediler.

REKLAM

5 - 6 BİN DOLAR KAZANIYORLAR

Turist gibi gezmenin pahalı olduğunu söyleyen Greg Denning, "Nerede olduğumuzun önemi yok. Beraber çalışıyoruz, dışarı çıkıyoruz, yerli halkla kaynaşıyoruz" diye konuştu. Greg Denning, gençlik danışmanlığı programları ve macera gezileri düzenleyerek ayda 5000-6000 dolar civarında kazandığını ifade ederek, "Gittiğimiz yerlerde evimizi tutuyoruz, küçük marketlerden alışveriş yapıp, evde yemek yiyoruz. Bu şekilde hem gezip hem para kazanıyoruz" şeklinde konuştu.

UCUZ 3 ÜLKE

Aile, bundan sonraki rotalarının İzlanda, Japonya ve Yeni Zelanda olduğunu belirtirken, "Çocuklarla gezmek için Polonya, Hırvatistan ve Slovenya ideal. Hem oradaki insanlar misafirperver hem de bu ülkeler düşük maliyetli" diye öneri verdi.

Gezerek para kazanmanın yolu
EKONOMİ
Gezerek para kazanmanın yolu

REKLAM

Hiç suçu yokmuş!
Gündem

Hiç suçu yokmuş!

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, teröristbaşı Gülen’le doğrudan bağlantıları tespit edilen eski Dicle Üniversitesi Rektörü Jale Saraç hakkında skandal bir karara imza attı. Mahkeme, Saraç ile örgütün üniversite imamı Aytekin Sır’ı tahliye etti.
Afrin mafyası
Gündem

Afrin mafyası

PKK’nın Afrin sorumlusu Abdo Hayr, kentteki süper lüks villasında, uyuşturucudan elde ettiği gelirle görkemli bir hayat sürüyor. Uyuşturucu tarlaları, zehir imalathaneleri ve kendisine bağlı yüzlerce teröristi bulunan Hayr’ın en büyük tutkusu ise klasik otomobiller. Hayr, infazları da cins atlarının da bulunduğu çiftliğinde yapıyor.
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın
Gündem

Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın

Adana Ceyhan'da internet üzerinden yayımlanan bir dizide uyuşturucuyu ile suçu ve suçluyu övdükleri ileri sürülen oyunculara polis şafak vakti operasyon yaptı. Diziyi izleyen polis dizi filmi içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğunu belirledi.