Ekonomi Kripto para piyasasında deprem Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu

Kripto para piyasasında deprem: Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanma dijital para şirketlerini olumsuz etkiliyor. ABD merkezli kripto para aracı kurumu Voyager Digital, iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
​Kripto para piyasasında deprem:  Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu
Arşiv

Şirketten yapılan açıklamada, ABD İflas Kanunu'nun 11'inci Bölümü uyarınca borçların yeniden yapılanma sürecinin başlatıldığı kaydedildi.

Bu süreçte şirketin günlük operasyonların desteklenmesi için likidite sağlayacak 110 milyon doların üzerinde nakit ve kripto varlığı olduğu belirtilen açıklamada, çalışanlara olağan şekilde ödeme yapılmasının ve belirli müşteri programlarının kesintiye uğramadan sürdürülmesinin amaçlandığı bildirildi.

Bitcoin'in yeniden 19 bin doların altına düştü
EKONOMİ
Bitcoin'in yeniden 19 bin doların altına düştü

Açıklamada görüşlerine yer verilen Voyager Üst Yöneticisi Stephen Ehrlich, platformdaki varlıkların korunması ve müşteriler dahil olmak üzere tüm paydaşlar için değer maksimizasyonu için en iyi yolun kapsamlı yeniden yapılanma olduğunu belirtti.

Ehrlich, son birkaç ay içinde kripto para piyasalarındaki oynaklığın ve kripto yatırım fonu Three Arrows Capital'ın temerrüde düşmesinin Voyager Digital'in bilinçli ve kararlı adımlar atmasını gerektirdiğini vurguladı.

'Kripto Kraliçe'yi bulana 100 bin dolar ödül
DÜNYA
'Kripto Kraliçe'yi bulana 100 bin dolar ödül

Kripto tuzağı: Yatırım vaadiyle 24 bin euro dolandırdılar
GÜNDEM
Kripto tuzağı: Yatırım vaadiyle 24 bin euro dolandırdılar

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.