Ekonomi Samsungun patronu da polis kıskacında

Samsung'un patronuna soruşturma şoku

Samsung'un patronu da polis kıskacında

Güney Kore polisi tarafından Samsung Electronics’in patronu olan Lee Kun-hee’nin yeni bir soruşturmanın birinci şüphelisi olduğunu açıklandı. Şirketin varisi Lee Kun-hee’nin oğlu
Jay Y. Lee'de yolsuzluk ve rüşvet nedeniyle bir yıl hapis yattıktan sonra geçtiğimiz günlerde gözetimli olarak serbest bırakılmıştı.

Diğer
Samsung'un patronuna soruşturma şoku
Samsung'un patronuna soruşturma şoku

Samsung'un varisi Jay Y. Lee yolsuzluk ve rüşvet nedeniyle bir yıl hapis yattıktan sonra gözetimli olarak serbest bırakılmasının ardından Polis şimdi Lee’nin babası ve Samsung Electronics’in patronu olan Lee Kun-hee’nin yeni bir soruşturmanın birinci şüphelisi olduğunu açıkladı.

VERGİ KAÇAKÇILIĞI SUÇLAMASI

Habertürk'ün haberine göre; Güney Kore polisi, 2014 yılında kalp krizi geçiren Lee’nin 8,2 milyar won (7,5 milyon dolar) vergi kaçakçılığı yaptığından ve bunu yaparken Samsung çalışanlarının banka hesaplarını kullandığından şüpheleniyor.

Samsung Electronics’in patronu Lee Kun-hee

SAĞLIK PROBLEMLERİNDEN ÖTÜRÜ SORGULANAMAYACAK

Polis, Lee’nin sağlık durumu nedeniyle sorgulanmayacağını belirtirken; soruşturma dosyasının savcılığa gönderileceğini duyurdu. Polisin savcılığa göndereceği dosyada “Samsung patronu Lee Kun-hee ve şirketin diğer 72 yöneticisi tarafından 260 ayrı banakada açılan banka hesaplarıyla 8,2 milyar won vergi kaçırıldığından şüphelenmektedir” yazıldığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan şirketin varisi Lee Kun-hee

SERBEST BIRAKILMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Lee’nin serbest bırakılması üzerine Güney Koreli siyasetçi Park Yong-jin “Bu hayal kırıklığı yaratan karar, Samsung’un kanunların ve mahkemenin üzerinde olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi” demişti.

Elektrik ithalatı yüzde 51,41 azaldı
EKONOMİ
Elektrik ithalatı yüzde 51,41 azaldı

Yüzde 78’i tamam
EKONOMİ
Yüzde 78’i tamam

2 şirkete faaliyet izni verildi
EKONOMİ
2 şirkete faaliyet izni verildi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.