Ekonomi THYden uçuşların durdurulduğu dört ülkeye ilişkin açıklama Yolcular mağdur edilmeyecek

THY'den açıklama: İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'ye gidecekler mağdur edilmeyecek

THY'den uçuşların durdurulduğu dört ülkeye ilişkin açıklama: Yolcular mağdur edilmeyecek

Koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’ya uçuşlar geçici olarak durduruldu. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi ise Twitter’dan yaptığı paylaşımında uçuşların durdurulduğu dört ülkeye gidecek yolcuların bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederek, hiçbir yolcunun mağdur edilmeyeceğini açıkladı.

Haber Merkezi İHA
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımla İngiltere’de mutasyona uğramış korona virüs nedeniyle, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’ya uçuşların geçici olarak durdurulduğunu açıklamıştı.

Mutasyon paniği
DÜNYA
Mutasyon paniği
Konuyla ilgili bir paylaşımda Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’den geldi.

Prof. Özlü’den İngiltere’de mutasyona uğrayan Kovid-19 uyarısı: Yeni küresel dalgaya neden olabilir
KORONAVİRÜS
Prof. Özlü’den İngiltere’de mutasyona uğrayan Kovid-19 uyarısı: Yeni küresel dalgaya neden olabilir

HİÇBİR YOLCUMUZ MAĞDUR OLMAYACAK

Bilal Ekşi, yaptığı paylaşımda, “Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiçbir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz. Hiçbir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir" ifadelerini kullandı.

İngiltere'de ortaya çıkmıştı: Yolcular PCR testi yapılıp karantina altına alındı
FOTOĞRAF 10
Title
Mutasyona uğramış koronavirüs türü nedeniyle İngiltere'de bulaş hızının artmasından dolayı, Türkiye'ye İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan yapılan uçuş seferleri, geçici olarak durduruldu.
Title
Karar üzerine gece saatlerinde açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında, halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir. ifadelerini kullandı.
Title
Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamasını takiben, Türk Hava Yollarına (THY) ait tarifeli uçakla Londra'dan İstanbul'a gelen ve aralarında kabin ekiplerinin de bulunduğu 125 yolcuya, İstanbul Havalimanı'nda koronavirüs tedbirleri uygulandı.
Title
Sağlık ekipleri tarafından uçakta iletişim ve adres bilgileri alınan yolcular, daha sonra havalimanı içerisindeki Kovid-19 PCR testi alanına götürüldü.
Title
Burada sağlık ekiplerince yolculardan numune alındı.
Title
Londra'dan İstanbul'a gelen yolcuların, evlerinde karantina altında olacakları ve filyasyon ekipleri tarafından takip altında tutulacakları öğrenildi.
Title
Title
Title
Title
İngiltere'de ortaya çıkmıştı: Yolcular PCR testi yapılıp karantina altına alındı
Koronavirüsün İngiltere mutasyona uğramasının ardından, gece saatlerinde Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla Londra'dan İstanbul'a gelen yolculara PCR testi yapıldı. Adres ve iletişim bilgileri alınan yolcular, evlerinde karantinada kalacak.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.