Ekonomi Yıldız Holding İK uygulamalarıyla dört ödül birden kazandı

Yıldız Holding İK uygulamalarıyla dört ödül birden kazandı

Yıldız Holding, uluslararası anlamda en prestijli insan kaynakları ödül programlarından Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri'nde 3 kategoride Altın, 1 kategoride de Bronz ödül kazandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Yıldız Holding İK uygulamalarıyla dört ödül birden kazandı
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Mehmet Tütüncü

Yıldız Holding'den yapılan açıklamaya göre, "İnsana yatırım" anlayışıyla gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında pek çok yenilikçi İK uygulamasına imza atan Yıldız Holding, bu uygulamalarının başarısını Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde aldığı derecelerle kanıtladı.

Dünyanın farklı noktalarında, 70'ten fazla pasaporta sahip 71 bini aşkın çalışanı bulunan Yıldız Holding, insan kaynakları yönetiminde de bu kültürel zenginliği ve kapsayıcılığı destekleyen projeler geliştiriyor. Bu çerçevede tasarlanıp uygulamaya alınarak 2022 yılı Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde dereceye giren projeler şöyle sıralanıyor: JOB Young Talent Program, FlowQ, Continuous Performance Management OKR ve Data Navigators.

JOB Young Talent Program

Yıldız Holding'in 11 yıldır sürdürdüğü JOB Young Talent Program Yıldız Holding'de genç yeteneklerin staj ve istihdam imkânı bulmasını sağlıyor. Şartlara göre dijital ve fiziksel ortamlarda sunulan bu stajı başarıyla tamamlayan genç yeteneklerden bir kısmı Yıldız Holding’de veya iştiraklerinde istihdam ediliyor. Bu program 2022 Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde "En İyi İşe Alım Pazarlaması ve İşveren Markası Programı" kategorisinde Yetenek Kazanımı Altın Ödülü'nü kazandı.

FlowQ

"Yetenek Kararları için Değerlendirme Uygulamalarında En Büyük İlerleme" kategorisinde Yetenek Yönetimi Altın Ödülü'ne layık görülen Yıldız Holding Dijital Yetenek Yönetimi Programı FlowQ, potansiyeli bulunan çalışanların tespiti, ölçümü ve bu doğrultuda gelişimlerinin desteklenmesi için uygulanıyor. Program Holding genelinde yetenek ihtiyacını, mümkün olan en objektif ve doğru verilerle ve içgörülerle belirliyor.

Continuous Performance Management OKR

Yıldız Holding’in yeni kesintisiz performans yönetimi sistemi OKR, işin geleceği kapsamında iletişim ve iş birliğini güçlendirmek açısından da çok önemli bir platform sunuyor. Değişen koşullara daha hızlı uyum göstermeyi ve doğrudan iş çıktılarına odaklanmayı sağlayan program, 2022 Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri'nde 2Performans Yönetiminde En Büyük İlerleme2 kategorisinde Yetenek Yönetimi Altın Ödülü'nü kazandı.

Data Navigators

"Beceri ve Yetenek Gelişiminde En Büyük İlerleme" kategorisinde Eğitim ve Gelişim Bronz Ödülü’nü alan Data Navigators programı ise Yıldız Holding çalışanlarını dijital ve veri odaklı becerilerle desteklemeyi amaçlıyor. Her kademedeki çalışan için farklı seviyelerde veri analitiği eğitimlerinden oluşan program tamamen gönüllülük esasıyla uygulanıyor ve Yıldız Holding çalışanlarından büyük ilgi görüyor.

"Uçtan uca, gelişim odaklı ve dijitalleşmeyi esas alan bir İK stratejisi uyguluyoruz"

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Mehmet Tütüncü, Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri'ndeki 3 Altın ve 1 Bronz dereceden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yıldız Holding'de 'İnsana Yatırım' anlayışımız çerçevesinde dünyanın her yerindeki çalışanlarımıza daima daha iyi koşullar sunmaya çalışıyoruz. Global değerlerimizde de ifade ettiğimiz gibi, kültürel farklılıkların zenginlik olduğuna inanıyor, kapsayıcılığı çok önemsiyoruz. İnsan kaynakları yönetimi alanında da her zaman bu ilke doğrultusunda hareket ediyor; işe alımdan terfilere, fırsat eşitliğinden yetenek gelişimine kadar her konuda uçtan uca, gelişim odaklı ve dijitalleşmeyi esas alan bir İK stratejisi uyguluyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz projelerin Brandon Hall Group gibi global bir marka tarafından 3 Altın, 1 Bronz ödülle taltif edilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz."

Turizmdeki canlanma otel doluluklarına yansıdı: Yüzde 71'in üstüne çıktı
EKONOMİ
Turizmdeki canlanma otel doluluklarına yansıdı: Yüzde 71'in üstüne çıktı

1915 Çanakkale Köprüsü’nden iki milyondan fazla araç geçti
EKONOMİ
1915 Çanakkale Köprüsü’nden iki milyondan fazla araç geçti

Karadenizli balıkçıların 1 Eylül hazırlığı
GÜNDEM
Karadenizli balıkçıların 1 Eylül hazırlığı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.