Gündem Ayrılmamak için vurmuş

Ayrılmamak için vurmuş

Doktor eşinin 14 kurşunla öldürdüğü talihsiz kadının, ayrı yaşadığı kocası ile çocuklarının isteği üzerine 19 Mayıs etkinlikleri için bir araya geldiği ortaya çıktı. Avukat eşini gözünü kırpmadan öldüren katil koca, eşi ile boşanmak istemediği için tartıştıklarını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Ayrılmamak için vurmuş
Eşini arabadan indiren Mesut Issı, tabancasını çekip Müzeyyen Boylu Issı’ya 14 el ateş etmiş, yere yığılan kadın olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Eşinin 14 kurşunla öldürdüğü kadın, ayrı yaşadığı kocası ile 19 Mayıs’ta çocukları istediği için bir araya gelmiş. Diyarbakır’da, çocuklarının da bulunduğu otomobilde tartıştığı avukat eşi Müzeyyen Boylu Issı’yı (43) araçtan indirdikten sonra tabancayla 14 el ateş ederek öldüren doktor Mesut Issı’nın (45) polisteki sorgusu sürüyor. Müzeyyen Boylu Issı’nın, ayrı yaşadığı Mesut Issı’nın kendisini rahatsız etmesi üzerine boşanma davası açtığı ortaya çıktı.

Müzeyyen Boylu Issı ve Mesut Issı
Müzeyyen Boylu Issı ve Mesut Issı

ÇOCUKLAR İSTEDİ

Diyarbakır Barosu’na kayıtlı avukat Müzeyyen Boylu Issı’nın, 1.5 yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi Mesut Issı’dan ayrı yaşamaya başladığı, sürekli rahatsız edilmesi üzerine boşanma davası açtığı ve koruma kararı aldırdığı ortaya çıktı. Müzeyyen Boylu Issı’nın, kendi yanında kalan 2 çocuğunun, 19 Mayıs etkinliklerine babalarıyla katılmak istemeleri üzerine boşanma aşamasındaki eşi ile sadece o gün için bir araya geldiği belirlendi.

BOŞANMAM KURŞUNU

Emniyetteki işlemleri süren katil eş verdiği ifadede, boşanma aşamasındaki eşi ile ayrılmak istemediği için tartıştıklarını söyledi. Mesut Issı, sorgusunun tamamlanmasının ardından Adliye’ye sevk edilecek. Öldürülen talihsiz kadının ise kayıtlı olduğu Diyarbakır Barosu ve çeşitli STK’lar bünyesinde kadına yönelik şiddetin sonlandırılması ve hak ihlalleriyle ilgili çalışmalarda aktif rol aldığı belirlendi.

Bu dereye önlem alın
GÜNDEM
Bu dereye önlem alın

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.