|

Harry Potter evreni en az 5 filmle devam edecek

Ünlü yazar J.K. Rowling tarafından ilk önce kendi çocuğu için yazılan ve birçok yayınevi tarafından beğenilmeyerek reddedilen fakat yayınlandıktan sonra en çok satanlar listesinden uzun bir süre inmeyen Harry Potter hayranlarına müjdeli haber geldi.

Yeni Şafak
13:23 - 15/10/2016 Cumartesi
Güncelleme: 10:31 - 15/10/2016 Cumartesi
Yeni Şafak
Harry Potter, ünlü yazar J.K. Rowling tarafından yazılan fantastik roman serisi. Son film Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? dan bir görüntü.
Harry Potter, ünlü yazar J.K. Rowling tarafından yazılan fantastik roman serisi. Son film Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? dan bir görüntü.

Harry Potter serisi, Warner Bros. Stüdyoları tarafından 8 film halinde beyaz perdeye uyarlanmış ve beyazperde de büyük bir başarı elde ederek iyi bir gişe geliri kazandırmıştı. Sihir dünyasının en iyi büyücü ve cadılarının serüvenlerine tanıklık ettiğimiz Harry Potter serisi 8 film sonrası bitmiş ve yazarı tarafından devamı olmayacağı öğrenilmişti. Fakat yapımcı şirket tamamen duygusal (!) gerekçelerle serinin devam etmesi için yazarı ikna etmiş ve sonuçta ortaya 18 Kasım 2016 tarihinde gösterime girecek Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Filmi çıkmıştı. Harry Potter evreninde ama farklı zaman diliminde (50 yıl önce) geçecek film serinin hayranlarını biraz da olsa sevindirmeyi başarmıştı.Serinin hayranları bununla yetinmesi istemiyor gibi gözüküyor. Harry Potter ile ilgili fon forumlarında toplanan serinin hayranları yazara elektronik postalar göndermiş, telefonla aramış hatta evinin kapısının önünde bekleyenler bile olmuştu. Bu uğraş sonuç vermişe benziyor. Ünlü yazar J.K. Rowling, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Filmi için Los Angeles'da düzenlenen Global Fan Event'a katılırken burada yaptığı açıklamada ''Harry Potter evrenini ne kadar özlediğinizi biliyorum ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filminin de tek başına yetmeyeceğinin farkındayım. Bundan dolayı en az 5 seri olarak çekeceğiz.'' Sözlerini kullandı. Bu da serinin farklı zamanlarında geçen farklı 5 filminin yapılacağına işaret. Fakat açıklamada yer alan en az ifadesi yapımcı şirketin 5 filmle sınırlı kalmayabileceğini de gösteriyor.


#Fantastik Canavarlar Nelerdir
#Nerede Bulunurlar
#Harry Potter
#J.K. Rowling
8 yıl önce