Hayat Kıraç İngilizce tartışmasında Orhan Pamuku hedef aldı

​Kıraç İngilizce tartışmasında Orhan Pamuk'u hedef aldı

Kıraç İngilizce tartışmasında Orhan Pamuk'u hedef aldı

İngilizce eğitime son verilmesi gerektiği yönündeki açıklamasıyla tartışmaya neden olan şarkıcı Kıraç, "Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe'ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce'den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir" dedi.

Haber Merkezi Diğer
Kıraç
Kıraç

Türkiye'de İngilizce eğitimin kaldırılmasını isteyen şarkıcı Kıraç'ın sözlerine özellikle sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

Türkiye’de İngilizce eğitim verilmemesi gerektiğini öne süren Kıraç’ın iddiasına göre İngilizce eğitim, Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor. Konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yapan ve çocuklarının İngilizce eğitim almakta zorlandığını söyleyen Kıraç, konuyla ilgili tepkilerin büyümesi üzerime bir açıklama daha yaparak İngilizce kitap yazıp Türkçe'ye çeviren yazar Orhan Pamuk'u hedef aldı.

Kıraç, şöyle konuştu:

"Şu an da şirketlerde Türkçe konuşulmuyor. Unutmamak için günlük hayatta da İngilizce konuşuyorlar. Türkçe'yi hayatlarından çıkarıyorlar. Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe'ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce'den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir."


Kıraç ile Berna Laçin arasında İngilizce polemiği
HAYAT
Kıraç ile Berna Laçin arasında İngilizce polemiği

​ Anne babalar dikkat: Ana kucağı 32 bebeği öldürdü
FOTOĞRAF 5
Title
Amerikalı oyuncak üreticisi Fisher Price, piyasaya sürülen 'Rock'n Play Sleeper' model ana kucağını geri çekmeye karar verdi. Metal bir iskelete sahip olan model sayesinde bebek bir yandan sallanıyor diğer yandan da dinlendirici bir müzik eşliğinde uykuya dalıyordu. Ancak ana kucağı kullanılan bebeklerde şüpheli bir ölüm baş gösterdi.
Title
2009 yılından bu yana en az 32 bebek hayatını kaybetti. Nedeni, ana kucağının ergonomik yapısı. Bebekler ana kucağında yan ya da yüzüstü döndüklerinde geri dönemiyor. Bu da onların nefessiz kalarak hayatını kaybetmesine yol açıyordu.
Title
Amerikalı Çocuk Doktorları Örgütü, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonuna bu modelleri geri çekmeye çağırmış; aileleri de bu ürünü kullanmamaları yönünde uyarmıştı. O çağrılara şirketten yanıt geldi.
Title
Fisher Price, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla yaklaşık 5 milyon ana kucağını geri çektiğini duyurdu. Açıklamada bunun gönüllü olarak alınmış bir tedbir olduğu vurgulandı.
Title
Şirket daha önce yaptığı açıklamalarda ise tüketicilere ana kucağının üç aydan büyük ya da kendi kendine dönebilecek bebeklerde kullanılmaması çağrısı yapmıştı.
​ Anne babalar dikkat: Ana kucağı 32 bebeği öldürdü
Dünyaca ünlü oyuncak üreticisi Fisher Price, 10 yılda en az 32 bebeğin hayatını kaybetmesi nedeniyle yaklaşık 4 milyon 700 bin ana kucağını piyasadan geri çekti.Türkiye'de de satılan 4 milyon 700 bin ana kucağı piyasadan toplandı.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.