Seçim Seçim 2019 | Bursa Kestel Yerel Seçim Sonuçları - CANLI

Seçim 2019 | Bursa Kestel Yerel Seçim  Sonuçları - CANLI

Seçim 2019 Bursa Kestel seçim sonuçları ne durumda? 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarında hangi parti öne geçti Bursa Kestel ilçesinde partilerin oy oranları, canlı seçim sonuçları ve sandık sonuçları. Bursa Kestel belediye başkanlığı seçim sonuçları en hızlı şekilde Yeni Şafak seçim sonuçları sayfasında!

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bursa Kestel Yerel Seçim Sonuçları
Bursa Kestel Yerel Seçim Sonuçları

Seçim 2019 yerel seçim sonuçları Bursa Kestel ilçesinde son durum ne? Türkiye'nin en önemli seçimlerinden biri olan yerel seçimlerde Bursa Kestel seçmeni nasıl bir karar verdi? Sandıkların açılıp oyların sayılmasıyla birlikte birlikte Bursa Kestel ilçesinde seçim sonuçları belli olmaya başladı. Tüm seçmenlerin merak ettiği Bursa Kestel ilçesinde kim belediye başkanı oldu? İşte tüm detaylarıyla Bursa Kestel canlı yerel seçim sonuçları sayfamız!

Bursa Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Gemlik Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa ınegöl Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa ıznik Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Karacabey Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Keles Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Mudanya Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Mustafakemalpaşa Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Orhaneli Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Orhangazi Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Yenişehir Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Büyükorhan Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Harmancık Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Nilüfer Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Osmangazi Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Yıldırım Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Gürsu Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

Bursa Kestel Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2019

BURSA

Bursa, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2018 itibarıyla 2.994.521 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya'da 28. Türkiye'de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr'dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

Ekonomik açıdan Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa'da en çok Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa'nın Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli birkaç sanayi kentinden biridir. Şehir İstanbul'dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir. Şehrin futbol takımı Bursaspor 2009-10 sezonunda Süper Lig şampiyonudur.

Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye'nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. CNN International tarafından Türkiye'nin Detroit'i yakıştırması yapılmıştır. Tofaş, Fiat, Renault, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek otomobil ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa'da bulunmaktadır. Bursa'nın otomotiv sanayinin Türkiye'de merkezi olmasından dolayı kurulan Bursa Otomobil Müzesi yine bu şehirde bulunmaktadır.

Abone Ol Google News
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "“Okullar açılmasın.” demek; maskesiz sokağa çıkmak, mesafesiz yaşamak ve hiçbir tedbiri umursamamak kadar basit. Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda... Lütfen, tedbir alalım." açıklamasında bulundu.
Çeşme'de dövüldüğü iddia edilen Ukraynalı model ifade verdi: Bu olay Türkiye'yi olduğu gibi göstermiyor
Gündem

Çeşme'de dövüldüğü iddia edilen Ukraynalı model ifade verdi: Bu olay Türkiye'yi olduğu gibi göstermiyor

Dünyaca ünlü Ukraynalı top model Daria Kyryliuk ve arkadaşları, iddiaya göre Çeşme Dalyan'da faaliyet gösteren turistik Momo beach tesisinde görevli güvenlik görevlilerinin saldırısına uğramıştı. Kyryliuk ile erkek arkadaşı Baran Güneş, İstanbul Bakırköy Adalet Sarayı'nda ifade verdi. SEGBİS'le bağlanarak Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'na "müşteki-şüpheli" sıfatıyla ifade veren Kyryliuk ve Güneş güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu. İfadesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü model, "Türkleri ve Türkiye'yi çok seviyorum. Burası harika bir ülke. Yaşadığım sadece üzücü. Çeşme'de olan çok alakasız bir olay ve Türkiye'yi hiç olduğu gibi göstermiyor. Biz turizmin hala kalkınması için gereken her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.
Vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babası: Kızımın katili yalnız değil
Gündem

Vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babası: Kızımın katili yalnız değil

Muğla’da 16 Temmuz’da kaybolduktan 5 gün sonra cansız bedeni bir varil içerisinde yakılmış ve üzerine beton dökülmüş halde bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, kızının katilinin yalnız olmadığını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.