GÜREŞ

84 kiloluk pehlivana 33 kiloluk rakip

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ilk gününde, sıklet bakımından birbirinin zıttı iki pehlivanın güreşini seyirciler ilgiyle izledi. 33 kiloluk Bilal Çakar, kendisinden 51 kilo fazla rakibi Serhat Göçmez'e yenildi.

Haber Merkezi AA

Kırkpınar'da müsabakalar Sarayiçi Er Meydanı'nda çeşitli boylarda devam etti.

Minik-2 boyda yapılan güreşlerde, sıklet farkının açıkça görüldüğü eşleşme tribünlerde merak uyandırdı. 12 yaşındaki 33 kiloluk Bilal Çakar ile 84 kiloluk Serhat Göçmez, peşrevlerin ardından güreşe tutuştu.

Rakibinin ağırlığı nedeniyle zor anlar yaşayan Bilal Çakar, 5 dakika boyunca çeşitli güreş oyunları denedi. Renkli görüntülere sahne olan güreşte Serhat Göçmez, kendisinden 51 kilo hafif olan rakibini beklenildiği gibi mağlup etti.

"Her şeye rağmen mücadele ettim"

Tribünlerdeki seyircilerden büyük alkış alan Bilal Çakar, yaptığı açıklamada, rakibinin kendisinden hayli fazla kilolu olduğunu hatırlatarak, her şeye rağmen mücadele ettiğini, yenildiği için üzgün olduğunu dile getirdi.

Kırkpınar'da ilgiyle izlenen 84 kiloluk pehlivanla 33 kiloluk pehlivanın güreşinden dikkat çeken kareler için tıklayın:


Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Avrupa Halter Şampiyonu Ayşegül Çakın'dan Meh...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.