SÜPER LİG

Aykut Kocaman istifa imasında bulundu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor'la 1-1 berabere kaldıkları maçın sonrasında yaptığı açıklamada istifa edeceği imasında bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor beraberliği sonrasında istifa imasında bulundu. Kocaman, "Ciddi bir başarısızlık var ve bunun bir faturası var. Ben de kendi adıma üzerime düşeni yapacağım" ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman'ın açıklamalarından dikkat çeken bölüm şöyle;

  • "Ortada bir başarı varsa malzemecisinden yöneticisine kadar herkesindir. Başarısızlık da herkesindir. Buradaki başarısızlık herkesin derken, payın büyüğünü önce kendime, sonra da futbolcu grubuna çıkarmam gerekiyor. 3-4 yılda yapabileceğimiz vahim hatayı 11 haftaya sığdırdık. Vardar maçını da eklememiz lazım. Oyuncu grubu için söylüyorum, bu kadar bireysel hatayı kaldırma lüksü yok. Bundan sonra bunu bir şekilde çevirmenin pek mümkünatı yok. 11. hafta itibarıyla hiç düşünmediğimiz, öngörmediğimiz bir tablo var. Kontrol edilebilir ve kabul edilebilir durum değil. Kendi adıma vermem gereken kararı çok net bir şekilde vereceğim. Her zaman her yerde şunu söylüyorum; doğru olan, doğru zamanda doğru şeyi yapabilmek.

Esas en büyük hata benim. Bu hatanın da bu seviyede bir karşılığı var. Söylediğim çok açık aslında.


  • Fenerbahçe, tarihinin en kötü ilk 11 hafta performansını bu sezon yaptı;

    4 galibiyet
  • 5 beraberlik
  • 2 mağlubiyet

Aykut Kocaman, Osmanlıspor beraberliği sonrasında yaptığı açıklamalarda istifa imasında bulundu.

Yeni Şafak Spor (@yenisafakspor)'in paylaştığı bir gönderi ()


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.