|

Pereira gidiyor Bielsa geliyor

Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira ile görüşen başkan Aziz Yıldırım, 24 saat içinde istifa etmesini, aksi takdirde kendilerinin göndereceğini söyledi. Fenerbahçe, Pereira yollarını ayırdıktan sonra takımın başına Arjantinli teknik adam Marcelo Bielsa'yı getirecek.

Yeni Şafak
09:00 - 5/08/2016 Cuma
Güncelleme: 09:21 - 5/08/2016 Cuma
Yeni Şafak
Fenerbahçe'nib Şampiyonlar Ligi'nden elenmesi üzerine yönetim, Vitor Pereira'nın biletini kesti.
Fenerbahçe'nib Şampiyonlar Ligi'nden elenmesi üzerine yönetim, Vitor Pereira'nın biletini kesti.

Fenerbahçe'nin Monaco'ya elenerek Şampiyonlar Ligi'ne veda etmesinin ardından, oynattığı sistem ve oyuncu tercihleri nedeniyle tartışılan teknik direktör Vitor Pereira'yı gönderme kararı aldı.Başkan Yıldırım, yöneticilerle bir durum değerlendirmesi yaparken, Portekizli teknik adamın yetersiz olduğu ve çok geç kalmadan hemen yolların ayrılması gerektiği yönünde görüş birliğine varıldı. Yıldırım, daha sonra teknik direktör Pereira ile görüşerek istifasını istedi. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Portekizli çalıştırıcıya, "İki senedir çok ciddi yatırımlar yaptık, önemli oyuncular aldık. Takımın ne oynadığı belli değil. Sen sadece izliyorsun, oyuna müdahale etmiyorsun, hatada ısrar ediyorsun. Bu futbolla hiçbir hedefe ulaşamayız" diye sert çıktı ve "24 saat içinde istifanı ver. Aksi takdirde biz göndereceğiz" ifadesini kullandı. Sözleşmesi devam eden Pereira ise görevi bırakmayacağını tekrarladı.
Marcelo Bielsa yola çıkıyor


Sarı-lacivertli yönetim, Portekizli teknik adamın görevine son verip daha önce de gündeme gelen Arjantinli çalıştırıcı Marcelo Bielsa'yı takımın başına getirmeyi düşünüyor. Fenerbahçe'nin bugün resmi olarak Pereira ile yollarını ayırdığını duyurup, Bielsa'yı takımın başına getirdiğini açıklayacağı öne sürülüyor.


#Fenerbahçe
#Pereira
#Bielsa
8 yıl önce
default-profile-img