Teknoloji Appledan yeni batarya hamlesi

Apple’dan yeni batarya hamlesi

ABD’li teknoloji devi Apple yeni bir servis programını hayata geçirdi. Daha öncesinde Apple servisinin haricinde herhangi bir işlem görmüş cihazı garanti kapsamı dışında bırakan Apple, artık sadece başka bir yerde bataryası değiştirilmiş telefonları garanti kapsamı dışına çıkarmayacak.

Haber Merkezi Diğer
Apple'ın bu uygulamayı hayata geçirmesinde satış rakamlarındaki düşüş büyük rol oynuyor.
Apple'ın bu uygulamayı hayata geçirmesinde satış rakamlarındaki düşüş büyük rol oynuyor.

Son günlerde fiyat konusunda çokça konuşulan Apple batarya değişimi ile tekrar gündemde. Servis kısmında gittiği indirim ile kullanıcıları sevindirmeye çalışan Apple, şimdi de çoğu kullanıcı için güzel bir haberle politika değişikliğine gitti.

Apple, orijinal olmayan bataryalar konusunda fikrini değiştiriyor!

Shiftlete’in haberine göre Apple, garanti kapsamında telefonunu onarım yaptırmak isteyenler için bu zamana kadar bazı şartları istiyordu ancak yeni gelişmeyle beraber yıllardır uyguladığı kurallardan vazgeçmiş gözüküyor.

iPhone’u onarım için servise götürdüğünüzde, garanti kapsamında ücretsiz onarılabilmesi için aranan şartlardan bir tanesi de telefona o zamana kadar herhangi bir onarım veya parça değişimi müdehalesinde bulunulmamasıydı. Ancak Apple bu şartlardan vazgeçmiş gibi görünüyor ve şirket değiştirdiği politikayla beraber bir devir kapatmaya hazırlanıyor.

Değişiklikle birlikte, iPhone’un bataryası yetkili servis dışında orijinal olmayan bir batarya ile değiştirilmiş olsa bile iPhone garanti dışı kalmayacak. Yani yetkili servis dışında gerçekleştirilen batarya değişim işlemi, sizin garantinizi etkileyemecek.

Apple’ın şartları çok net!

Bu karar, batarya konusunda sıkıntı yaşayan ve ucuz yollardan bataryasını değiştirmek isteyen çoğu kullanıcıyı sevindirdi. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, Apple’ın bu süreçte koyduğu bir diğer şart ise yetkili servis dışında bataryası değiştirilmiş iPhone’un garanti kapsamında kalabilmesi için, telefonun batarya ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşamıyor olması gerek.

Yani yetki dışı bir batarya değişim işlemi, sizin cihazınıza zarar verdiğinde Apple cihazınızı garanti kapsamında değerlendirip ücretsiz onarım hizmeti vermeyecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.