TeknolojiBatarya indirimini erkene aldı

Apple indirim yaptı. Batarya değişimi artık daha artık daha uygun

Batarya indirimini erkene aldı

Yavaşlatılan telefonlar için kullanıcılarından özür dileye Apple, özür karşılığında yaptığı batarya indirimlerini erkene aldı. Ocak sonunda başlaması beklenen indirimler 1 Ocak'ta başladı.

Haber MerkeziDiğer
ABD'li teknoloji devi, indirimli batarya değişim tarihini erkene aldı.
ABD'li teknoloji devi, indirimli batarya değişim tarihini erkene aldı.

Apple tarafından ocak ayının sonunda başlayacağı söylenen indirimli servis batarya değişim indirimleri, söylenen tarihten erken açıklandı.

Garantisiz cihazlar için geçerli olan indirimli pil değişimi programından faydalanmak isteyenlerin bilmeleri gereken birkaç önemli konu söz konusu. Bunlardan ilki, programa yalnızca iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus ve SE kullanıcıları katılabiliyor.

Haber 7'nin haberine göre Apple, yedek pilleri mağazalarında bulundurmuyor. Bu nedenle pilin ne zaman değiştirilebileceğini öğrenmek ve randevu almak için Apple Destek ile görüşülmesi gerekiyor.

Daha önce garantisi biten iPhone’ların pilleri 190 TL ile 319 TL arasında bir fiyatla değiştirilebiliyordu. iPhone'ların eskiyen pilleri nedeniyle yavaşlatıldığının ortaya çıkmasıyla, Apple pillerin fiyatını 129 TL’ye indirdi.

Apple yukarıdaki cihazlardan birine sahip olsa da, gelen tüm kullanıcıların indirimden yararlanmasına izin vermeyecek. İndirimden yararlanılabilmesi için önce Apple’ın telefondaki pilin kötü durumda olduğunu onaylaması gerekiyor.

ABD’de indirim programına katılan kimi kullanıcılar, Apple’ın söylediği tarihte ve saatte mağazalara gittikleri halde pil kalmadığını ve elleri boş döndüklerini belirtiyor. Şayet değişim için çağırıldığınızda piliniz hazır olmazsa şaşırmayın.

Apple kullanıcılarından özür diledi
TEKNOLOJİ
Apple kullanıcılarından özür diledi

İran: Türk jetiyle ilgili veriler bulunamadı
Dünya

İran: Türk jetiyle ilgili veriler bulunamadı

İran, düşen Türk jetiyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Türk uçağının uçuş verileri bulunamadı" denildi.
Batı-Rus savaşı
Dünya

Batı-Rus savaşı

Batı, çifte ajan Sergey Skripal’ın İngiltere’de kimyasalla zehirlenmesinden sorumlu tuttuğu Rusya’ya karşı tek cephede birleşti. ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya ortak bildiri yayınlayarak, uluslararası hukukun ihlal edildiğini söylediler.
Çiftlik Bank'ın kurucusu hakkında ilginç detay: Bulaşıkçılık yapmış
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın kurucusu hakkında ilginç detay: Bulaşıkçılık yapmış

Usulsüz faaliyetlerle çok sayıda kişiyi mağdur ederek kaçan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın bulaşıkçı olarak çalıştığı öne sürüldü. Eğlence mekanı sahibi Sabahyıldızı, Aydın hakkında "Bu kadar insanın mağdur edildiği bir organizasyonun başında bizim bulaşıkçı Mehmet Aydın'ın olmasına çok şaşırdık" dedi.
30 bin sivil Afrin'den ayrıldı
Dünya

30 bin sivil Afrin'den ayrıldı

Afrin'de terör örgütü PKK'nın kontrolündeki bölgelerden son 24 saat içerisinde 30 bin sivilin ayrıldı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 16 Mart!
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 16 Mart!

Bugün 16 Mart Cuma. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde Müslümanlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güzel, anlamlı, resimli, özlü, güzel ve güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde 16 Mart Ocak'a özel en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...