Dünya Kızılhaç Yemendeki insanlara temiz içme suyu verilemiyor

Kızılhaç: Yemen'deki insanlara temiz içme suyu verilemiyor

Kızılhaç, Yemen'de 15,7 milyon kişiye temiz içme suyu ve kanalizasyon hizmetinin verilemediğini açıkladı. Kızılhaç komitesinin su krizine sürdürülebilir çözüm bulmak için yerel idarelerle görüşüldüğünü ifade etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Kızılhaç: Yemendeki insanlara temiz içme suyu verilemiyor
Fotoğraf: Arşiv

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), Yemen'de 15,7 milyon kişiye temiz içme suyu ve kanalizasyon hizmetinin verilemediğini belirtti.

ICRC'nin Yemen ofisinin resmi hesabından yapılan açıklamada, geçen aralık ayından bu yana başkent Sana'da insani krizden en çok etkilenen mahallelerde 33 bin aileye 6 milyon litreyi aşkın su dağıtıldığı ifade edildi.

Ülkede 15,7 milyon kişinin temiz içme suyu bulamadığı ve kanalizasyon hizmetinde yararlanamadığı aktarılan açıklamada, komitenin su krizine sürdürülebilir çözüm bulmak için yerel idarelerle çalıştığına işaret edildi.

Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin desteklediği meşru yönetim ile Husiler arasında yaklaşık 3 yıldır devam eden çatışmalar, ülkede sağlık alanında büyük bir krizin yaşanmasına neden oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.