Ekonomi 89 bin kişiye iş

İŞKUR'a nasıl kayıt olurum? İŞKUR'dan nasıl iş bulunur?

89 bin kişiye iş

İstihdam seferberliğiyle binlerce kişi iş bulurken, hem özel hem de kamu sektörü personel alımlarını sürdürüyor. Türkiye İş Kurumu, işsizler için 89 bin 157 bulunduğunu açıkladı. İŞKUR'a nasıl kayıt olurum? İŞKUR'dan nasıl iş bulunur?

Ayşe Begüm Çelikkol Yeni Şafak
21 bin 335 beden işçisi aranıyor.
21 bin 335 beden işçisi aranıyor.

İstihdam seferberliğinde ikinci aşama için sağlanan teşvikler yasalaşma yolunda ilerlerken, hem özel sektör hem de kamu eleman alımlarına devam ediyor. İş arayanlarla işverenleri buluşturan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 89.157 eleman arıyor.

KİM KAÇ ELEMAN ARIYOR?

549 makineyle ambalajcı, 224 akaryakıt satış eşemanı, 577 depo görevlisi, 548 aşçı, 484 aşçı yardımcısı, 21 bin 335 beden işçisi, bin 201 büro memuru, bin 329 çağrı merkezi müşteri temsilcisi, bin 167 elektrikçi, 650 figüran, 2 bin 81 garson, 2 bin 155 güvenlik görevlisi, 330 makine mühendisi, 2 bin 82 makineci (dikiş), bin 239 ön muhasebeci, bin 601 ön muhasebeci, 4 bin 757 satış danışmanı, 2 bin 523 hastanede temizlik görevlisi aranıyor.

İŞ ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR'DA NASIL İŞ BULURUM?

İş bulmak için ilk olarak İŞKUR'a kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt için 14 yaşınızı doldurmanız ve asker olmamanız şartı var. Ayrıca kayıt sırasındaki beyanlarınızın gerçek olması gerekiyor. Sisteme kayıt olduktan sonra size bir danışman veriliyor.

KAYIT BİLGİLERİ VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu danışman size meslek konusunda da rehber oluyor. Hangi meslek hakkında bilgi almak isterseniz meslek danışmanları size yardımcı oluyor. Ayrıca yeni mezunsanız, işsizseniz, meslek değiştirmek istiyorsanız bu danışman en büyük yardımcınız olacak.

DANIŞMANLIK ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Taşeron işçide o süre bitti
EKONOMİ
Taşeron işçide o süre bitti

İşte günün altın fiyatları
EKONOMİ
İşte günün altın fiyatları

Borcunu öde emekli ol
EKONOMİ
Borcunu öde emekli ol
Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.