Ekonomi Tepki çeken haciz işlemi durduruldu

MetroCity'deki hacze durdurma

Tepki çeken haciz işlemi durduruldu

Alacaklıları tarafından yürüyen merdivenleri söktürülen MetroCity Alışveriş Merkezi'ndeki haciz işlemi durduruldu. Açılan dava sonucunda mahkeme, haciz işleminin sona erdirilerek sökülen yerlerin eski haline getirilmesine karar verirken AVM yönetimi de söz konusu faktoring şirketine maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
MetroCity Alışveriş Merkezi'in yürüyen merdivenleri haciz işlemi sonrasında sökülmüştü.
MetroCity Alışveriş Merkezi'in yürüyen merdivenleri haciz işlemi sonrasında sökülmüştü.

Yürüyen merdivenleri, alacaklı bir faktoring firmasının aldırdığı haciz kararı sonrası sökülen MetroCity Alışveriş Merkezi tarafından konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

MetroCity AVM’nin Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

"MetroCity Alışveriş Merkezi’nde bulunan yürüyen merdivenler, asansörler, x-ray cihazları ve kapı dedektörleri, bir yönetim kurulu üyemizin borcundan dolayı, alacaklı bir faktoring firması tarafından yasal olmayan bir şekilde bir süre işlemez hale getirilmiştir.

Sıkboğaz
faktoring
EKONOMİ
Sıkboğaz faktoring

Şirketimizin ihtiyati tedbir talepli olarak Bakırköy 5. İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/874 E. sayılı dosyasıyla açtığı istihkak davası üzerine; yapılan haciz ve muhafaza işlemlerinin, İ.İ.K.82-83 maddelerinde belirtilen esaslar gözetilmeden, taşınmazın mütemmim cüz (bütünleyici parçası) niteliğinde olduklarından, taşınmazdan (bütünden) ayrı olarak haczi kabil olmadığından, bunlar üzerinde yapılan haciz işlemlerinin ve muhafaza altına alınan işlemlerin kaldırılmasına, alacaklı tarafından ’eski hale getirilmesine’ 04.09.2018 tarihinde karar verilmiş ve icra memuru tarafından saat 17.30’da haciz ve muhafaza işlemlerine son verilmiştir.

3. bir şahsın borçlarından dolayı MetroCity Alışveriş Merkezi zarara uğratılmıştır. İstihkak davası devam etmekte olup, haksız ve kanunsuz icra işlemleri nedeniyle, 3. şahıstan alacaklı faktoring şirketine gerekli maddi, manevi tazminat davaları ikame olunacaktır. Keyfiyeti; kamuoyuna, AVM çalışanlarına, kiracılarımıza ve birlikte çalıştığımız firmalara üzülerek saygıyla duyururuz."

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.