Gündem Diyarbakır Valiliği Teröristler ölü ele geçirildi

Son dakika: Diyarbakır Valiliği'den üç terörist öldürüldü açıklaması

Diyarbakır Valiliği: Teröristler ölü ele geçirildi

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, 11 Ocak Cuma günü teröristlerle girilen çatışma sonucu iki teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdu. Valilik, söz konusu operasyonun jandarma özel harekat timlerince düzenlendiği bilgisini paylaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Diyarbakır'daki terör operasyonun ardından le geçirilen mühimmat ve materyaller.
Diyarbakır'daki terör operasyonun ardından le geçirilen mühimmat ve materyaller.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, 11 Ocak Cuma günü teröristlerle girilen çatışma sonucu üç teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdu.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kocaköy ilçesi Bozbağlar köyü mülki sınırları içerisinde jandarma özel harekat timlerinin katılımı ile operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Operasyonel faaliyet esnasında, 11 Ocak 2019 Cuma günü bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile sağlanan temas neticesinde, Zinarin Berxwedan kod isimli Hacire Yılmaz ve Zilan Torhildan kod isimli Suzan Çelik isimli, üzerlerinde bulunan 2 adet 9 milimetre çapında tabanca, 3 adet tabanca şarjörü, 76 adet 9 milimetre çapında fişek, 4 adet el bombası ve birçok örgütsel doküman ile birlikte ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir.

Operasyonlar devam edecek

  • Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda adli işlemlere başlanılmış olup, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve diğer malzemeler muhafaza altına alınmış, el bombası patlayıcı madde imha timi marifetiyle emniyetli şekilde yerinde imha edilmiştir.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.