Gündem Gebzedeki fabrikasını kapatan Hondadan çalışanlara 48 maaş ikramiye

Gebze'deki fabrikasını kapatan Honda'dan çalışanlara 48 maaş ikramiye

Türkiye'deki fabrikalarını kapatan Honda, işçilerine tazminatlarının yanı sıra ikramiye sürprizi yaptı. Honda, 10 yıldan az çalışanlara 40 maaş, 10 yılı aşkın çalışanlarına ise 48 maaş ikramiye verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Gebzedeki fabrikasını kapatan Hondadan çalışanlara 48 maaş ikramiye
Honda'nın kapanan fabrikası

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Honda fabrikası, 24 yıllık üretim sürecinin ardından faaliyetlerine son verdi.

FABRİKAYI HABAŞ ALDI

Honda'nın boşalttığı fabrikayı ise Türk milyarder Mehmet Rüştü Başaran'ın sahibi olduğu HABAŞ satın aldı. Honda'nın İngiltere'deki fabrikasındaki ekipmanları da satın alan şirket, yerli hibrit otomobil üretimine başlayacak.

Honda Türkiye’deki fabrikasını kapattı
EKONOMİ
Honda Türkiye’deki fabrikasını kapattı

10 YILI AŞKIN ÇALIŞANLARINA 48 MAAŞ İKRAMİYE VERDİ

Honda Türkiye'den çekilirken çalışanlarını ise mağdur etmedi. Otomotiv devi, binden fazla çalışanının tazminatlarını fazlasıyla ödeyerek işçileriyle helalleşti. Ayrıca kapanmadan dolayı çalışanlara ikramiye de verildi.

  • Türkiye'deki fabrikasını kapatan Honda, 10 yıldan az çalışanlara 40 maaş, 10 yılı aşkın çalışanlarına ise 48 maaş ikramiye verdi. Honda'nın toplamda 700 milyon lira ödeme yaptığı belirtildi. Şirket ayrıca çalışanlarına veda hatırası olarak birer cumhuriyet altını hediye etti.

Karsan Honda’nın boşluğunu kapattı
EKONOMİ
Karsan Honda’nın boşluğunu kapattı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.