|

DiCaprio, Leonardo da Vinci'yi canlandıracak

Oscar ödüllü ABD'li oyuncu Leonardo DiCaprio, Walter Isaacson'ın çekeceği filmde İtalyan ressam, mühendis ve matematikçi Leonardo da Vinci'yi canlandıracak.

Yeni Şafak
12:15 - 15/08/2017 الثلاثاء
Diğer
DiCaprio, Walter Isaacson'ın çekeceği filmde İtalyan ressam, mühendis ve matematikçi Leonardo da Vinci'yi canlandıracak.
DiCaprio, Walter Isaacson'ın çekeceği filmde İtalyan ressam, mühendis ve matematikçi Leonardo da Vinci'yi canlandıracak.

The Revenant filmiyle 2015 yılında Oscar aldıktan sonra henüz yeni bir projede yer almayan Leonardo DiCaprio yeniden beyazperdeye dönüyor. Sanatçı önce Martin Scorsese’in çektiği 'Killers of the Flower Moon' filminde, daha sonra da henüz yapım aşamasında olan 'The Black Hand' adlı filmde oynayacak. Ancak ünlü oyuncunun, bu ikisi dışında Rönesans dehası Leonardo da Vinci'nin hayatını canlandıracağı bir filmde rol alacak.

NTV'nin haberine göre, Paramount stüdyolarından çıkacak olan filmin yönetmeni ise, daha önce Steve Jobs, Benjamin Franklin, Albert Einstein gibi önemli kişilerin hayat hikayelerini sinemaya uyarlayan Walter Isaacson.

İsminin hikayesi

42 yaşındaki oyuncunun annesi, DiCaprio'ya hamile olduğu sırada, İtalya'nın Floransa kentinde bir müzede Da Vinci'nin resimlerine bakarken karnında bebeğin tekmesini hissettiğini, bunun üzerine oğluna Leonardo ismini koymaya karar verdiğini söylemişti.

#Leonardo DiCaprio
#Da Vinci
٪d سنوات قبل