Hayat Kısadan Hissede son 30 gün

Kısadan Hisse’de son 30 gün

6.Uluslararası Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması’na başvurular için son 30 güne girildi. Son başvuru tarihinin 5 Eylül olarak açıklandığı yarışmada eserlerin değerlendirilmesinin ardından Ekim ayında Kısadan Hisse Kısa Film Günleri başlayacak.

Abone Ol Google News
Abdulhamit Güler Yeni Şafak
Kısadan Hisse’de son 30 gün  ​
Genel kategoride yarışan filmlerden birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin, üçüncüye 4 bin lira verilirken, Jüri Özel Ödülü, Genç Öncüler Özel Ödülü ve İzleyici ödülü olarak ise 3’er bin lira takdim edilecek.

6.Uluslararası Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması’na başvurular için son 30 güne girildi. Son başvuru tarihinin 5 Eylül olarak açıklandığı yarışmada eserlerin değerlendirilmesinin ardından Ekim ayında Kısadan Hisse Kısa Film Günleri başlayacak. 1 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde atölyeler, workshop’lar, film okumaları ve film gösterimleri yapılacak.

  • Yarışma ana jürisinde bu sene yönetmen Derviş Zaim, yönetmen Ensar Altay, yönetmen Yeşim Tonbaz ve akademisyen Şükrü Sim yer alıyor. Ön jürideyse yönetmenler Kadım Ördek ve Ramazan Kılıç’ın yanısıra, oyuncu Nurdan Albamya, oyuncu ve yönetmen Yiğit Ege Yazar ile sinema yazarı Ayşe Yılmaz bulunuyor.

TOPLAM 40 BİN TL ÖDÜL

Genel kategoride yarışan filmlerden birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin, üçüncüye 4 bin lira verilirken, Jüri Özel Ödülü, Genç Öncüler Özel Ödülü ve İzleyici ödülü olarak ise 3’er bin lira takdim edilecek. Lise kategorisinde yarışan filmlerde ise birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncüye 2 bin lira ödül dağıtılacak.

  • Yarışmaya ilişkin başvuru, katılım şartları ve teknik bilgiler “www.kisadanhisse.org” internet adresinden öğrenilebilecek.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.