HayatKurtlar Vadisi Vatanda Risale-i Nur düzeltmesi

Kurtlar Vadisi Vatan'da Risale-i Nur düzeltmesi

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin arka planını konu edinen "Kurtlar Vadisi Vatan" filminin fragmanı yayımlandı. Fragmanda görünen Risale-i Nur kitapları ise çektiği tepki nedeniyle daha sonra kaldırıldı. Gelen tepkilerde, "FETÖ, orijinal Risale-i Nur'ları değil kendi elleriyle sahteleştirdiği, Risale-i Nur olmaktan çıkan kitapları kütüphanesine yerleştirtti" denildi.

Haber MerkeziDiger
Fragmanda görünen Risale-i Nur kitapları çektiği tepki nedeniyle daha sonra kaldırıldı.
Fragmanda görünen Risale-i Nur kitapları çektiği tepki nedeniyle daha sonra kaldırıldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin arka planını konu edinen "Kurtlar Vadisi Vatan" filminin fragmanı yayımlandı.

'Kurtlar Vadisi Vatan' filminde FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in konuşmasının canlandırıldığı sahnede, Risale-i Nur kitapları yer aldı. Bu kitapların yer almasına Risale Haber'den tepki geldi. Haberde, "FETÖ, orijinal Risale-i Nur'ları değil kendi elleriyle sahteleştirdiği, Risale-i Nur olmaktan çıkan kitapları kütüphanesine yerleştirmişti.

"FETÖ Risale-i Nur'ları sahteleştirdi"

Pana Film'in F.Gülen'in canlandırıldığı sahnede orjinal Risale-i Nur kitaplarını kullanması Nur cemaatlerinin tepkisini çekti. Pana Film'in aslına uygun olarak canlandırmaya çalıştığı sahnede en azından sahteleştirilerek Risale-i Nur olmaktan çıkan kitapları kullanması gerektiği belirtilerek filmin vizyona girmeden ilgili sahnenin düzeltilmesi istendi" ifadeleri yer aldı.

Görüntüler kaldırıldı

Girişimlerin ardından sahnenin değiştiği belirtildi. Risale Haber’e konuşan Pana Film yöneticilerinin “değiştirilsin” talebini dikkate aldıklarını ve film vizyona girmeden ilgili sahnedeki Risale-i Nur görüntülerini değiştirdiklerini açıkladığı öne sürüldü. Filmde yer alan sahnede ilk önce Risale-i Nur'da yer alan kitap isimlerinin belirgin bir şekilde okunurken, müdahaleden sonra silindiği ifade edildi.

Kurtlar Vadisi Vatan'dan ilk fragman!
OYNAT00:40
Kurtlar Vadisi Vatan'dan ilk fragman!
Pana Film'in yeni projesi "Kurtlar Vadisi Vatan" 29 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak.Necati Şaşmaz'ın başrolünde yer aldığı, uzun yıllar televizyon dizisi olarak ekranlara gelen ve daha önce 4 ayrı sinema filmi çekilen Kurtlar Vadisi'nin yeni filminin fragman galası Zorlu Center'da gerçekleşti.


Ünlü oyuncu 'Sultan Fatih' kadrosuna katıldı
HAYAT
Ünlü oyuncu 'Sultan Fatih' kadrosuna katıldı