|

Robert Downey Jr. Iron Man rolünü bırakıyor

Başarılı oyunculuğuyla yıllardır göz dolduran ve Marvel filmleriyle hayran sayısını daha da katlayan Robert Downey Jr., ikonik rolü Iron Man’in akıbeti için hayranlarını üzecek açıklamalarda bulundu.

Yeni Şafak
10:13 - 5/07/2017 Çarşamba
Güncelleme: 10:14 - 5/07/2017 Çarşamba
Diğer
Robert Downey Jr. seriyi tamamlayıp Marvel evrenine veda edecek.
Robert Downey Jr. seriyi tamamlayıp Marvel evrenine veda edecek.
Başarılı oyunculuğuyla yıllardır göz dolduran ve Marvel filmleriyle hayran sayısını daha da katlayan
Robert Downey Jr.
, ikonik rolü
Iron Man
’in akıbeti için hayranlarını üzecek açıklamalarda bulundu.
Şu sıralar
Örümcek Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming)
ile gündemde olan oyuncu, yeni filmi hakkında
news.com.au
sitesine konuştu.
Sinemia'nın haberine göre, Robert Downey Jr.

başarılı bir şekilde canlandırdığı Tony Stark/Iron Man rolüne dair, "Herkes bu rolün bana tam olduğunu söylüyor. Her filmde baştan başlasam bile bunu sağlam bir şekilde yapıyorum. Ancak utandırıcı hale gelmeden önce kıyafetimi çıkaracağım” şeklinde açıklama yapan Robert Downey Jr., aynı zamanda “Bu bir döngü. İlk Avengers filmi çıktığında ‘herkes dursun, çünkü bundan daha iyisi olamaz’ demiştim. Ama bu her zaman insanlar ve fırsatlarla ilgiliydi. Tıpkı bayıldığım Russolar (Avengers’ın yönetmenleri Anthony ve Joe Russo) gibi" dedi.
2019'da veda görünüyor

2008 yılından beri hem solo filmlerinde hem de birçok Marvel yapımında Iron Man’e hayat veren Robert Downey Jr., tüm filmlerini gişenin en üst sıralarına taşımayı başardı. Ancak görünen o ki her şeyin bir sonu var. Oyuncunun Marvel Cinematic Universe ile anlaşması da 2019 yılına kadar sürecek. Son Avengers filminin 2019 yılında vizyona gireceği göz önünde bulundurulursa, Iron Man ile özdeşleşen Robert Downey Jr. seriyi tamamlayıp Marvel evrenine veda edecek.

#Robert Downey Jr.
#Iron Man
7 yıl önce