3.LİG

Amatör takımdan profesyonel hareket

Isparta 1.Amatör Futbol Ligi’nde yer alan Emrespor, ilk ve ortaokul öğrenciler arasında seçmeler yaparak geleceğin genç yıldızlarını Türk futboluna kazandırmak istiyor. Kırmızı-siyahlılar, takım için seçmeler yaptığı okullarda spor malzemesi ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Haber Merkezi IHA

Isparta 1. Amatör Futbol Ligi’nin iddialı ekibi Emrespor, kentteki okullarda farklı bir çalışma başlattı. Yaz boyunca ücretsiz yaz futbolu düzenleyen kırmızı-siyahlılar, Türk futbolunun kurtuluşu olan altyapıya büyük önem veriyor. İlk ve orta öğretimlerdeki gençleri keşfetmeye çalışan kırmızı-siyahlılar, Altyapı Antrenörleri Rıza Konak ve Ahmet Tuncer eşliğinde okullara giderek seçmeler yapıyor. Okullardaki seçmelerde yeterli görülen öğrenciler Emrespor altyapı bünyesine alınacak.


Okullara malzeme yardımı

Emrespor Kulüp Başkanı Ozan Gezer, Yönetici Fehmi Gezer ve yöneticiler de seçmeleri de izleyerek okullara spor malzeme ihtiyaçlarını karşılıyor. Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleriyle koordineli bir şekilde çalışan Emrespor Yönetimi, çocukları spora teşvik ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Kadınlar 3. Ligi’ndeki tek temsilcimiz olan Emrespor, orta okul ve lise seviyesinde de seçmeler yapacak. Emrespor, Sidre Şehit Burhan Açıkkol Orta Okulu’nda seçmelere başladı. Seçmeler öncesi okula spor malzemeleri hediye edilirken çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Gezer: “Bu projeyi önemsiyoruz”

Emrespor Yöneticisi Fehmi Gezer ise okul ziyaretlerini devam ettireceklerini ve seçmelerdeki gençlerin takımlarında yer alacağını bildirdi. Emrespor olarak altyapıya büyük önem verdiklerini belirten Gezer şu ifadelerikullandı:

  • “Sokak futbol turnuvaları düzenleme gibi düşüncemiz var. Çocuklarımıza spor yapmak için imkanlar vermeliyiz. Bu çocuklar bizim geleceğimiz”

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Fenerbahçe'den Ramiz Dayı'lı Caner Erkin vide...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+