MOTOR SPORLARI

Kenan Sofuoğlu liderin ensesinde

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Almanya'da düzenlenen 8. ayak yarışında 2. oldu. Puanını 120'ye yükselten Sofuoğlu, bitime 4 hafta kala lider Lucas Mahias'la farkı 1 puana indirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Ülkemizi Dünya Supersport Şampiyonası'nda temsil eden milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, Almanya'da yapılan Sezonun 8. yarışını ikinci sırada tamamlayarak, pilotlar sıralamasında 121 puanla liderlikte yer alan Fransız Lucas Mahias'la arasındaki puan farkını 1'e indirdi. sezon öncesi yaşadığı talihsiz sakatlıkla ilk iki yarışı kaçıran, bir yarışı ise tamamlayamayan Sofuoğlu, sezonu şampiyon bitirmeye bir adım daha yaklaştı. Almanya'nın Klettwitz kasabasındaki 4 bin 255 metrelik Lausitz Pisti'nde koşulan sezonun 8. yarışı, 19 tur üzerinden yapıldı.

Kallio takımından Niki Tuuli'nin 6 sıra geriden başlama cezası alması nedeniyle 4. cepten kalkan Kawasaki Puccetti'den Kenan Sofuoğlu, startta yerini korudu. Şampiyona liderliği için çekiştiği GRT Yamaha'dan Lucas Mahias'ın 3. turda geçtiği Kenan, 9. turda 4., 6 tur kala 3., 3 tur kala ise 2. sıraya tırmandı. Kenan, sondan 2. turda da GRT Yamaha'dan Federico Caricasulo'yu geride bırakarak liderliği aldı. Fakat Mahias, Kenan'ın atağı sonrası motosikletinin kontrolünü kaybeden takım arkadaşı Caricasulo'ya çarptı. Kaza sonrası kırmızı bayrak sallanarak yarış bitirildi.

Kurallar gereği, tamamlanmış turdakisıralama geçerli olduğu için 17. turu lider geçen Kallio takımından Sheridan Morais birinci, Kenan 2'nci, Mahias ise 3. oldu. Puanını 120'ye çıkaran Kenan, bitime 4 yarış kala lider Mahias ile puan farkını 1'e indirdi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.