MOTOR SPORLARI

Şampiyonluk ufukta gözüküyor

Sezon öncesi sakatlık yaşayarak ilk 3 yarışı kaçıran, şu anda ise liderle arasında sadece 5 puan bulunan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Bir ay sonra Almanya etabı var. İnşallah 6. şampiyonluğun mücadelesini vereceğim. Kazanırsam şampiyona lideri olacağım. Sakatlık atlatıp ardından gelip şampiyon olmak diğer şampiyonluklardan daha özel olacaktır " dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sakatlıklar ve puan kayıplarıyla başladığı sezonun son 5 yarışına girerken, bu organizasyondaki 6. şampiyonluğunu kovalıyor. Sofuoğlu, "Artık şampiyonluk ufukta gözüküyor. Zorlu bir sezonun ardından şampiyonluğa ulaşırsak çok güzel olacak. Şu anda tek amacım, işime adapte olup, motivasyonumu sağlayıp birkaç yarış daha kazanmak ve şampiyonada liderliğe yükselmek. İnşallah 6. şampiyonluğun mücadelesini vereceğim. Kolay olmayacak, olursa da çok güzel olacak. Sezonun ilk üç yarışını kaybettim. Bu eksi 75 puan anlamına geliyordu. Şu anda liderle aramda sadece 5 puan fark kaldı. Aradaki puan farkını kapattık ve üst üste 4 yarış kazandık, ki bu moral olarak çok iyi bir şeydi" dedi. Yaklaşık bir ay sonra Almanya etabının olduğunu aktaran milli motosikletçi, "Eğer o yarışı kazanırsam şampiyona lideri olacağım. Eğer ki bunu başarırsak böyle bir şampiyonluk yok... Çünkü üç yarışa çıkamamak, sakatlık atlatıp ardından gelip şampiyon olmak diğer şampiyonluklardan daha özel olacaktır. İnşallah da Rabbim nasip eder" ifadelerini kullandı.

İŞİMİ ÇOK SEVİYORUM

Sezonun kalan bölümünün hazırlıkları için İtalya'ya gideceğini kaydeden Kenan Sofuoğlu, "İki gün, sıcak ve yorucu havalarda testler yapacağım, yeni lastikler deneyeceğim. Takımım, 2018 yılında kullanacağımız bazı parça ve lastikleri denememi istiyor. İşin aslı, bu test 2018 yılının hazırlığı" diye konuştu. Sezona verilen yaklaşık iki aylık aranın ilk ayını farklı değerlendirdiğini belirten Sofuoğlu, önemli projeler ile kamu spotlarına zaman ayırdığını, ayrıca Düzce'de yapımı devam eden motor sporları pistiyle ilgilendiğini söyledi. Sporcuda 30 yaşından sonra yavaş yavaş emekliliğin gözüktüğünü dile getiren Kenan Sofuoğlu, "Bu sezon yaşadığım sakatlıkta öğrendiğim şey şu oldu, yaptığım işi hala çok seviyorum. Ameliyattan çıkar çıkmaz motosiklete dönebileceğim tarihi soruyordum. O özlemle çıktığım birçok yarışı üst üste kazandım. İnşallah işimizi böyle sevdiğimiz sürece başarılı olacağımıza inanıyorum. Artık bizi geçmeye başladıkları zaman da anlayacağım ki emeklilik vakti geldi. Şimdilik devam edeceğiz inşallah" değerlendirmesinde bulundu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.