Samsun 19 Mayıs Stadı'nda sona doğru
PTT 1.LİG

Samsun 19 Mayıs Stadı'nda sona doğru

Samsun'da yapımı bitme aşamasına gelen 33 bin 919 kişilik 19 Mayıs Stadında çim serme işlemine başlandı.

Haber Merkezi AA
Samsun Valisi İbrahim Şahin, Tekkeköy ilçesindeki stadın çim serme işleminin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Samsun'un görkemli stadına kavuştuğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a desteklerinden dolayı teşekkür eden Şahin, "Çimlerin bir kısmı yolda, tırla geliyor, bir kısmı da gümrükte. Bugün sembolik bir miktar da olsa çimleri sermeye başladık. 2 ay sonra muhtemelen çimlerin tamamı bitmiş olacak ve saha hazır hale gelecek." dedi.
Tribünlerde bazı koltukların eksik olduğunu, stadın yapımına devam edildiğini anlatan Şahin, koltukların TSE garantisi bulunmadığı için iade edildiğini, yeniden üretildiklerini belirtti. Şahin, stadın birçok özelliği bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:
  • "Burada radyan ısıtma sistemi var. Bütün izleyicilerimiz bir şekilde ısınacak. Çimlerin korunması için alttan hem soğutma hem ısıtma sistemi var. Bu çimler İtalya'dan geliyor. Localar bulunuyor. Sporcuların soyunup giyindikleri, her takımın özen gösterdiği soyunma odalarını gördük. İçi bitmiş ama özel dizayn gerektirdiği için, Samsunspor'un renklerini taşıması dolayısıyla kırmızı-beyaz bir konsept seçildi. Bu doğrultuda yapılacak. Dış cephe kaplamaları tamamlandı"

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Milli sporcumuz İbrahim Çolak tarihi başarısı...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.