TeknolojiHikayeler özelliği masaüstü sürümüne eklendi

Hikayeler özelliği masaüstü sürümüne eklendi

Instagram’ın popüler özellikleri arasında başı çeken hikayeler özelliği, masaüstü sürümünde de kullanıma sunuldu. Vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirenlerin işi kolaylaştıracak bu özellik, mobil kullanıcılarına ek olarak veri tasarrufu sağlayacak.

Haber MerkeziYeni Şafak
Instagram'ın popüler özelliği hikayeler masaüstüne de geliyor.
Instagram'ın popüler özelliği hikayeler masaüstüne de geliyor.

Sosyal paylaşım platformu Instagram’ın, Snapchat’den aldığıhikayeler özelliğini kendi platformuna entegre etmişti. Snapchat’e nazaran daha yoğun ilgi gören bu hikayeler özelliğini tüm Instagram kullanıcıları Mobil uygulama üzerinden kullanabiliyordu. Şimdi ise sosyal medya devi, bu özelliği masaüstü sürümüne de taşıdı.

Özellikle bilgisayar başında daha çok vakit geçiren kişilere yönelik planlanmış bu özelliğe artık masaüstü kullanıcıları da kolaylıkla ulaşabilecek. Şu anda sayfanın sağ tarafında konumlandırılıyor hikayeler ve tıklandığı zaman açılan ekran bir telefon ekranı gibi görünüyor. Platformun Watch All özelliği sayesinde paylaşılan hikayeleri televizyonda izler gibi mümkün hale geldi.

Masaüstü sürümünde kullanıma sunulan bu özellik sayesinde kullanıcılar, mobil veri kullanımını da en aza indirgeme fırsatı yakalamış olacak.

Demirci direnemedi
Dünya

Demirci direnemedi

Suriye’de Esed rejiminin 2012’den sonra PKK’ya devrettiği Afrin’de örgüt, ilçeye çeşitli pagan heykel ve sembolleri dikerek militanlara ideal aşılamaya çalışıyordu.
'Muhammed'in ordusu geri döndü'
Dünya

'Muhammed'in ordusu geri döndü'

TVNET Özel Yayını'nda Çanakkale Zaferi ve Afrin'in teröristlerden temizlenmesini değerlendiren ASSAM Güvenlik Uzmanı Ersan Ergür, "Bu ordu, Mescid-i Aksa'da, Mekke'de, Medine'de peygamberlik sancaktarlığını yaptı. Mehmetçik bu bölgelerden çekildikten sonra, Müslümanların kanadı kırılmış ve Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya namahrem eli değimiştir. İşte bugün 18 Mart'ta Afrin'in alınmasıyla, şu sloganı rahatlıkla söyleyebilirim ki, 'Gidin emperyalistlere söyleyin ki, Muhammed'in ordusu geri döndü.." ifadelerini kullandı.
'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'
Dünya

'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'

TVNET Özel Yayını'na katılan Gazeteci Mete Sohtaoğlu, Afrin operasyonun önemli bir parçası olan Özgür Suriye Ordusu ile ilgili "Bazı kesimlerce küçümsenen ya da askeri tecrübe bakımından tecrübesi olmadığı iddia edilen Özgür Suriye Ordusu'nun özgüveninin geriye geldiğini görüyoruz. 7 yıl önceki ÖSO birlikleriyle, mevcut ÖSO birlikleri arasında ciddi farklılıklar var" dedi.
Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü
Spor

Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü

Trabzonspor'un Yeni Malatyaspor'la oynadığı maçta sarı kart gören Nijeryalı orta saha oyuncusu Ogenyi Onazi Galatasaray maçı öncesinde cezalı duruma düştü.
Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı
Teknoloji

Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı

iPhone’ların şifrelerini güvenlik güçleri ve güvenlik kurumlarının kırabilmesi için üretilen GrayKey adlı cihaz, piyasada satılmaya başladı. Çalıntı iPhone’ları korsan olarak satışa çıkarmasına da neden olacak bu cihaz, kötü niyetleri insanların eline geçtiğinde cihaz sahibinin tüm kişisel bilgilerinin de çalınmasına imkan sağlıyor.