Gündem Kırklareli Belediye Başkanı CHPden istifa etti

Son dakika: Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu CHP'den istifa etti

Kırklareli Belediye Başkanı CHP'den istifa etti

Yerel seçimler kapsamında genel merkezden açıklanan her isim CHP teşkilatında ciddi bölünmelere ve istifalar getirmeye devam ediyor. Son olarak, CHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa sebebi sorulan Kesimoğlu, "CHP'de yaşananlar nedeniyle partimden istifa ediyorum" yanıtını verdi.

Haber Merkezi DHA
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu.

Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyu tarafından bilinen gelişmeler nedeniyle partisinden istifa ettiğini belirtti.

Konuyla ilgili daha sonra basın toplantısı da düzenleyeceğini ifade eden Kesimoğlu, "Son günlerde hem Kırklareli'nde hem de yıllarımı verdiğim partim CHP'de yaşanan, kamuoyu tarafından bilinen gelişmeler nedeniyle partimden istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kesimoğlu yeniden aday gösterilmemesi üzerine iki hafta önce düzenlediği açık hava toplantısında CHP Genel Merkezi'nin kararını tanımadığını belirterek "kılıç yarası" aldığını belirtmişti.

"Bu şarkı burada bitmez, kenara çekilmeye hiç niyetim yok" diyen Kesimoğlu, seçimlere katılacağı sinyalini vermişti.

CHP'de büyük kriz: Bazı ilçelerde adaysız kalınabilir
GÜNDEM
CHP'de büyük kriz: Bazı ilçelerde adaysız kalınabilir

EYT istismarı
GÜNDEM
EYT istismarı

Tekin de isyan etti
GÜNDEM
Tekin de isyan etti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.