Dünya Putinden ilhak kararına onay

Putin'den ilhak kararına onay

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'dan işgal edilen Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson'un topraklarına katılmasını resmileştiren kararı onayladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Putinden ilhak kararına onay
Arşiv

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den dikkat çekici bir hamle geldi.

Putin, Rusya’nın kontrolündeki Ukrayna topraklarının ilhak edilmesiyle ilgili kanuna imza attı. Rus haber ajansı TASS’ın aktardığı haberde Putin’in imzaladığı kanun ile birlikte Rusya’nın kontrolündeki dört bölge de ilhak edilmiş oldu.

Batı ülkeleri Putin’in bu konuda adım atılacağına yönelik sinyal vermesine büyük tepki gösterirken, kanunla birlikte Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson’un ilhak edildiği duyuruldu.

Geçen hafta bu bölgelerde yapılan referandumdan Rusya’ya katılma kararı çıksa da bu referandum tek taraflı olduğu için eleştirilmişti.

Rusya Parlementosu ilhakı onayladı
DÜNYA
Rusya Parlementosu ilhakı onayladı

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin NATO'yu alarma geçiren iddia: Putin nükleer bomba patlatabilir
FOTOĞRAF 20
Title
Rusya Devlet Başkanı Putinin emri ile 24 Şubat sabah 06.00da başlayan savaş hız kesmeden devam ediyor.
Title
Son dönemde ülkenin farklı noktalarında taarruza geçen Ukrayna, Rusyanın referandum yolu ile 4 bölgeyi ilhak etmesine cephede yanıt veriyor.
Title
Kiev güçlerinin ilerleyişi sürerken Rusyanın Ukraynada bir nükleer silah kullanabileceği iddiası her geçen gün daha yüksek sesle dile getiriliyor.
Title
Kiev güçlerinin ilerleyişi sürerken Rusyanın Ukraynada bir nükleer silah kullanabileceği iddiası her geçen gün daha yüksek sesle dile getiriliyor.
Title
İngiliz medyasında yer alan Haber ise kısa sürede Dünya gündemine birinci sıradan giriş yaptı.
Title
Daily Mailde yer alan haberde Putinin Ukrayna sınırlarında bir nükleer bomba patlatmaya karar vermiş olabileceği iddiasına yer verildi.
Title
Aynı haberde NATOnun üyelerini uyardığı iddiası da yer aldı.
Title
Putinin nükleer silah kullanmaya hazır olduğunu belirten üst düzey bir savunma kaynağı, füzelerin Karadenizde konuşlandırılmasının da ihtimaller dahilinde olduğunu söyledi.
Title
Gazete olası bir nükleer savaşta kurtarılması gereken kişilere ait listenin Putinin elinde olduğunu ve bu kişilerin nükleer sığınaklara geçiş hakkı bulunacağını da yazdı.
Title
NATO geçtiğimiz günlerdeyaptığı uyarı ile Putinin kıyamet silahı adını taşıyan devasa Nükleer Denizaltısının Beyaz Deniz üssünden ayrılmış olabileceğini iddia etti.
Title
Hafta sonu İtalyan medyasına sızdırılan bir NATO uyarı notuna göre Belgorod, Kuzey Kutup Dairesindeki ana üssünden kayboldu ve Poseidon nükleer bombasını test etmek için Kara Denize gidiyor olabilir.
Title
Rusyanın son 30 yılda ürettiği en büyük denizaltı olduğu söylenen bu dev askeri araç İngiliz basını tarafından sabotaj ve gizli operasyonlar için geliştirildi diyerek tanıtılmıştı.
Title
Belgorod denizaltısı temmuz ayından beri faaliyette ve yüzeye geri dönmek zorunda kalmadan 120 güne kadar gidebilir.
Title
Nükleer denizaltının, düşman kıyı şeridini harap eden radyoaktif tsunamileri açığa çıkarabilen Poseidon adındaki sualtı insansız hava aracını taşıdığı biliniyor.
Title
Poseidon, 500 metreye yaklaşan bir nükleer tsunamiyi tetiklemek için tasarlanmış bir kıyamet cihazı olarak adlandırılıyor.
Title
Rusya Savunma Bakanlığının 12. Ana Müdürlüğüne bağlı bir Tren, hafta sonu Rusyanın merkezinden Ukraynanın ön cephelerine doğru giderken görülmüştü.
Title
Rus yanlısı paylaşımlar yapan Telegram kanalı Rybar, terene ait görüntüleri paylaşarak büyük yük konvoyunun zırhlı personel taşıyıcıları ve diğer askeri ekipmanları Ukraynaya götürdüğünü duyurmuştu.
Title
Ukraynalı savunma uzmanı Konrad Muzyk trenin bağlı olduğu 12. Ana Müdürlüğünün nükleer silahlar ile doğrudan bağlantılı olduğuna dikkat çekerek şu iddiada bulunmuştu;
Title
Bu tren Rusya Savunma Bakanlığının 12. Ana Müdürlüğüne ait. Söz konusu müdürlük nükleer mühimmattan, bunların depolanmasından, bakımından, nakliyesinden ve birimlere verilmesinden sorumludur.
Title
Muzyk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinin geçtiğimiz günlerde yaptığı nükleer tehdit sonrası, Nükleer Silah programı için ekipman taşıyan bir konvoyu devreye sokarak Batıya bir sinyal vermeye çalıştığını da sözlerine ekledi.
Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin NATO'yu alarma geçiren iddia: Putin nükleer bomba patlatabilir
Ukrayna ordusu Rusya'nın referandum yolu ile dört bölgeyi ilhak etmesine cephede yanıt vermeye devam ederken İngiliz basınından dünyanın gündemine bomba gibi düşen bir iddia geldi. Daily Mail'de yer alan haberde Putin'in Ukrayna sınırlarında bir nükleer bomba patlatmaya karar vermiş olabileceği öne sürüldü. Haberde NATO'nun üyelerini uyardığı iddiası da yer aldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.