Gündem Doktordanacı haber

Doktordan acı haber

Organ bağışı için sosyal medyada kampanya başlatılan kardiyoloji uzmanı Muhittin Demirel’den acı haber geldi. Beyin ölümü gerçekleşen bir kız öğrencinin akciğeri kendisine nakledilen genç doktor kurtarılamadı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Muhittin Demirel
Muhittin Demirel

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji hekimi olarak görev yapmakta iken yakalandığı zatürre yüzünden akciğerini kaybeden 29 yaşındaki Muhittin Demirel hayatını kaybetti. Demirel’e gerekli organ nakli için tüm Türkiye’de sosyal medya aracılığıyla seferberlik başlatılmış, kısa sürede uygun donör bulunmuştu. Beyin ölümü gerçekleşen bir kız öğrencinin akciğeri Demirel’e nakledilmişti. Sosyal medyada organ bağışı kampanyalarına öncülük eden Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, Demirel’in yaşam mücadelesini kaybettiğini belirtti. Yavuz, yapılan nakil ile umutlandıklarını ancak tüm müdahalelere rağmen genç doktorun kurtarılamadığını ifade etti. Organ bağışı için sosyal medyadan başlattıkları kampanyanın kısa sürede yaklaşık 10 milyon kişiye ulaşması nedeniyle uygun akciğer bulunduğunda çok sevindiklerini belirten Yavuz, Demirel’in hayata tutunması için kampanya süresince destek veren herkese teşekkür etti. Demirel’in cenazesinin Çorum’da kılınacak cenaze namazının adından toprağa verileceği öğrenildi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.