Ekonomi Bostancı Bu çılgın parti bitecek

Bostancı: Bu çılgın parti bitecek

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, doların çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde olduğunu söyleyerek, "Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek." dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı
​AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı

Dövizdeki hareketliliğe ilişkin Twitter üzerinden değerlendirmede bulunan Bostancı, şunları söyledi:

"Toplumsal algı"daki bozulmanın önemli bir kısmını "içeride dışarıda" manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse "manipülatör" kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır.

Türkiye'nin "anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği" paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL'nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için önemlidir.

Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde. Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek.

O gün kaybedenlerden olmamak için her "çılgınlık" gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye'nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel "halisünasyonlara" kapılmayacaklardır."

Beklenen açıklama geldi: Anlaşma tamam
EKONOMİ
Beklenen açıklama geldi: Anlaşma tamam

35 milyar TL'lik plan bugün açıklanıyor
EKONOMİ
35 milyar TL'lik plan bugün açıklanıyor

Erdoğan: Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz
EKONOMİ
Erdoğan: Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.