Seçim Seçim Sonuçları - Seçim Haberleri ve Tüm Seçimler

İşgal bütün coğrafyaya yayılıyor, harekete geç!

23 Temmuz 2017, Pazar
Coğrafyamız adım adım işgal ediliyor.İstikrarsızlık, ayrışma ve çatışmalarla ülkeler hedef alınıyor, şehirlerimiz harabeye dönüyor, değerlerimiz aşağılanıyor. Afganistan ve Irak işgalinden bu yana, Türkiye dahil, her ülkeyi yıkıma götüren ve 21. yüzyıla yayılan bir küresel proje uygulanıyor. Şimdilik Suriye’de devam eden, Yemen’in ve Libya’nın bölünmesiyle sürdürülen yıkım rüzgarı, tersine çevrilemezse, çok yakında başka ülkelere yönelecektir. S. Arabistan’ı dağıtacak, İran’ı parçalayacak, Kuzey
İşgal bütün coğrafyaya yayılıyor, harekete geç!
İbrahim Karagül

Ekonomik büyüme ve eşitsizlik

21 Temmuz 2017, Cuma
İktisat teorisinde, serbest piyasa ekonomisinin kendi içindeki dinamiğini anlatmak için sık sık kullanılan bir deyiş vardır: “Gizli El”. Bu mantığa göre bireyler kendi faydaları için, üreticiler de kâr peşinde koştukları takdirde, ekonomide devlet müdahalesine gerek kalmaz.  Video: Ekonomik büyüme ve eşitsizlikEkonomiyi dışarıdan bir müdahaleye gerek kalmayacak şekilde düzene sokan bu sistemin adı da görünmez eldir, Adam Smith’in ortaya attığı bu laf, liberallerin öteden bu yana kuralıdır, m
Ekonomik büyüme  ve eşitsizlik
Özlem Albayrak

Hiçbir köprüye ismi bu kadar yakışmadı

22 Temmuz 2017, Cumartesi
Boğaz’ın ilk köprüsüydü. İstanbul’un ilk gerdanlığı, 1973’te açıldı.Adına “Boğaziçi Köprüsü” denildi. Sonradan birkaç köprü daha yapılacağını tahmin etmek zor değildi ama o zaman için bunu düşünmek belki de gereksizdi.  Video: Hiçbir köprüye ismi bu kadar yakışmadıNitekim sonraki iki köprü de Boğaz dışına yapılmadı. 15 Temmuz darbe girişimine kadar Boğaz Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü olarak anılan, bazen de “Birinci köprü” denilen o güzel köprünün ismi değişti. Artık orası, 15 Temmuz Şehitler Kö
Hiçbir köprüye ismi bu kadar yakışmadı
Mehmet Şeker

Kıbrıs’tan Kudüs’e

21 Temmuz 2017, Cuma
İrlanda’nın sahil kasabası Drogheda’nın ambleminin hilal olması vesilesiyle Büyük Kıtlık’ta Osmanlı’nın iki gemi dolusu yiyecek göndermesine atıf yapılır sık sık. Video: Kıbrıs’tan Kudüs’eİrlanda’da en önemli gıda maddesi olan patateste üst üste yaşanan hastalıklar nedeniyle meydana gelen kıtlık sonunda milyonlar ölmüş, kaçabilenler Amerika kıtasına kaçmıştı. Bu büyük insani drama yardım elini uzatan onca ülke arasında tek Müslüman ülke olan Osmanlı olduğu için ayrıca dikkat çekmişti. Hala d
Kıbrıs’tan Kudüs’e
Yaşar Taşkın Koç

Almanya Türkiye ilişkileri kopuyor mu?

24 Temmuz 2017, Pazartesi
Son gelişmelerden sonra Türkiye-Almanya ilişkileri, belki de târihinin en kötü evresine girdi. Bu kadar gerilimden sonra iki ihtimâlden birisi olur: Ya ilişkiler tâmir edilir veyâ daha büyük bir hesaplaşma için tırmanmaya devam eder ve tarafların inisiyatif kullanabilecekleri son eşikleri de parçalayarak bir “kopuşa” gider. Video: Almanya Türkiye ilişkileri kopuyor mu?Önce sık sık vurgulanan ve benim de bir miktâr desteklediğim bir tezi gözden geçirmekte fayda var. Doğrusu bu gerilimin, Alma
Almanya Türkiye ilişkileri kopuyor mu?
Süleyman Seyfi Öğün

Mescid-i Aksa bize sesleniyor

24 Temmuz 2017, Pazartesi
“Zaman daralıyor ve acil bir şeyler yapmak gerekiyor.” Genel yayın yönetmenimiz İbrahim Karagül’ün dünkü yazısında duyurduğu, İslam Dünyasının tamamını bekleyen tehlike adım adım yaklaşıyor. Video: Mescid-i Aksa bize sesleniyorYaklaşmak ne kelime, tehlike geldi çattı. İsrail’in Müslüman dünyada bir hayatiyet işareti olup olmadığını yoklamak üzere son günlerde cüret ettiği küstahlıklar da bu tehlikenin sinyallerini veriyor. İslam dünyasının kendi içindeki dağınıklığı, hiçbir hayırlı konuda hi
Mescid-i Aksa bize sesleniyor
Yasin Aktay

Kudüs’ü duyan yok mu?

24 Temmuz 2017, Pazartesi
İsrail, DAEŞ sayesinde tarihinin en iyi dönemini yaşıyor. Theodor Herz, bugünleri görseydi, kendi Siyonistliğini sorgulardı herhalde. İsrail, 1967’de tamamen işgal ettiği Kudüs’ten tüm Müslümanları söküp atmak için insanlık dışı tüm yöntemleri deniyor. Sadece Müslümanları söküp atmak istemiyor  bin yılı aşkındır Müslümanların var olan eserlerini de yok etmek istiyor İsrail. Bütün bunları hepimizin gözü önünde yapıyor. Video: Kudüs’ü duyan yok mu?50 yıl sonra Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılı
Kudüs’ü duyan yok mu?
Hüseyin Likoğlu

Veda yazısı!..

14 Temmuz 2017, Cuma
Başlığı görünce, belki de çoğunuz; “Ne vedası canım, şimdi bu herif mevzuyu yine kesin; Kılıçdaroğlu’na bağlayacak!..” diye düşündünüz değil mi?... (En azından ben öyle düşünürdüm!..)Evet, bildiğin veda yazısı bu… Video: Veda yazısı!..Yani artık bu köşede yokum… Yani ‘bu köşe’ derken, zaman zaman yeri değişen köşem… Yani gazetenin herhangi bir köşesinden söz ediyorum… Yani benim olduğum bir köşe olmayacak demek istiyorum… (yine uzattık!..)Hasılı kelam, “kıllet-i taam, kıllet-i menam, kıllet-
Veda yazısı!..
Hikmet Genç
CHP’nin iddialarına son noktayı koydu
01:42

CHP’nin iddialarına son noktayı koydu

Avrupa’da en yüksek “Evet” Belçika’dan geldi
00:52

Avrupa’da en yüksek “Evet” Belçika’dan geldi

CHP Genel Merkezi'nde komik dakikalar
00:40

CHP Genel Merkezi'nde komik dakikalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk konuşması
01,51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk konuşması

Başbakan Yıldırım: Türkiye kazandı
00:00

Başbakan Yıldırım: Türkiye kazandı

'Bu tüm Türkiye'nin zaferi'
12:25

'Bu tüm Türkiye'nin zaferi'

  • HaberAkışı
  • SosyalMedya
  • BugününGündemi
  • DününManşetleri

2011'de babasının yerine Ulusal Cephenin başına geçen Le Pen, ırkçı bir ideolojiye sahip.

Referandumun ardından Türk ekonomisinde ekonomik istikrar rüzgarı esiyor!

Kuzey Kore'nin nükleer deneyleri ve Trump'ın ilk hamleler, Asya'daki aktörleri harekete geçirdi.

Avrupa'da son 1 yılda 137 cami saldırıya uğradı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için farklı alanlarda uyum yasaları çıkarılacak.

16 Nisan’da tarihi bir referandum yaşayan Türkiye, sandık sonuçlarını yenisafak.com’dan takip etti.

MİT TIR'ları kumpasının savcısı Aziz Takcı için terör örgütü üyeliğinden 15 yıla kadar hapis istendi.

Uluslararası deniz ticaretinin vazgeçilmez güzergahları. 2015 yılında geçen gemi sayısına göre deniz yolları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'Referandum Özel Yayını' bugün saat 20.00’de TVNET’te!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yeni Şafak sosyal medya canlı yayınına katılıyor. Özel röportaj 18.30'da; Facebook, Twitter ve Instagram'da.

Diyarbakır'daki çevik kuvvet bakım binasındaki bir panzerin onarımı sırasında meydana gelen patlamayı terör saldırısı sanan CHP Milletvekili Tanal, yaşanan olayı provoke etmeye kalkıştı. Tanal, sosyal medya hesabından hayır propagandası yaparak 'Terör örgütleri evete çalışıyor' dedi.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal
CHP Milletvekili Mahmut Tanal

Gazetemizin 11.04.2017 tarihli birinci sayfası: KAHRAMAN ER GEÇİT VERMEDİ gazetemanset.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en büyük hayalim’ dediği şehir hastaneleri tek tek açılıyor.

Yurtdışındaki Türklerin seçime katılım oranı 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini geride bıraktı.

Brexit sürecinin başlamasıyla birlikte gözler İngiltere'nin denizaşırı toprağı Cebelitarık'a çevrildi, iki ülke savaşın eşiğinde.

Son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 43 terörist etkisiz hale getirildi.

ABD'nin Esed rejimine ait Şayrat Hava Üssü'nü 59 Tomahawk füzesiyle vurmasının ardından uluslararası tepkiler gelmeye başladı.

ABD, sabaha karşı seyir füzeleriyle Esed rejimine ait üssü vurdu. ABD'yi bu operasyona götüren süreçte neler oldu?

Adil Kullanım Kotası, 1 Mayıs'tan itibaren köklü değişime uğruyor. AKK, Aralık 2018'den sonra tarihe karışacak.

İdlip'deki kimyasal katliam'a ilişkin Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama: "Hastalarda sarin gazını düşündüren bulgulara rastlanıldı."

Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında "evet" diyeceğini açıkladı.

Kremlin'den açıklama: "İdlib'te yaşananlar canavarca bir suç"

Ereğli Demir Çelik'in Kamuoyu Aydınlatma Platformu`na yaptığı açıklamada, Standard & Poor's ile ilişkisini sonlandırdığını ifade etti.

Hakkari ve Şırnak kırsalındaki terör hedeflerine düzenlenen hava harekatlarında 16 terörist etkisiz hale getirildi.

Referanduma kısa süre kala piyasalar, sandıktan çıkacak ‘evet’ sonucuna odaklandı. “Evet, piyasalar tarafından bir çözüm ve rahatlama olarak algılanacaktır” diyen Bluebay Stratejisti Ash’e göre, politik riskteki azalış faizleri de aşağı çekecek.

16 Nisan referandumunu Yeni Şafak ve TVNET ekiplerine değerlendiren Kayserili vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvendiklerini ve çocuklarının geleceği için ‘evet’ diyeceklerini söyledi.

Gençler Meclis'e dinamizm katacak
Gençler Meclis'e dinamizm katacak


Birlik Vakfı Doktorlar Kulübü, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasında 'Evet' diyeceklerini bildirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen yemekte sanatçılarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Manisa Turgutlu’ya geldi. Turgutlu Altay Meydanı'nda Bakan Soylu’yu vatandaşlar karşıladı.

Başbakan Yıldırım, darbe girişimini 'kontrollü darbe' olarak niteleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu kınadı.

Başbakan Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi'yi kabul etti. Zirvede Kerkük için 'sözde bağımsızlık' planları değerlendirildi.

"Evet çıkarsa hepinizi denize dökeriz" diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek büyümenin 2. çeyreğin ortasından itibaren hızlanacağını açıkladı.

Başbakan Bİnali Yıldırım, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir'in vefatı dolayısıyla Halisdemir ailesini telefonla arayıp taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'de yaşayan annesi Fadimana Halisdemir'in vefat haberinin ardından merhumenin eşi Hüseyin Halisdemir'i telefonla arayarak taziyelerini iletti.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir hayatını kaybetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, halk oylamasında 'evet' kampanyası yürüten partili mensuplarına yönelik saldırıları kınadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ'cü Adil Öksüz'ün Türkiye'de saklanıyor olabileceğine işaret etti.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın uçağı dün gece saatlerinde Ankara'ya indi. Tillerson'ın ilk görüşmesi Başbakan Yıldırım'la oldu.

Zigana Tüneli Temel Atma Töreni'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "29 Ekim 2019'da bu tünel bitecek" dedi. Yıldırım çalışan işçilere de 1 maaş ikramiye verileceğini açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, ana muhalefetin doğru olmayan bilgilerle halkın kafasını karıştırmaya çalıştığını belirterek, “Yanlış bilgilerle kafası karışan halka doğruları anlattığımızda ‘biz bunun böyle olduğunu bilmiyorduk’ diyerek söylediklerimize itibar ediyor. Her geçen gün kararsızların oranı düşüyor” dedi.


"1915 Çanakkale Köprüsü'yle bu aziz toprakları taçlandırıyoruz. Daha güçlü Türkiye'nin temellerini atıyoruz." pic.twitter.com/TesGXcvaMu

Adalet Bakanı Bozdağ, "Şu an Barolar Birliği Başkanı'nın avukatlar diye bir derdi yok. Benim Barolar Birliği Başkanı'na bir tavsiyem var, ya Barolar Birliği başkanı olun, ya CHP'ye genel başkan olun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

"1915 Çanakkale Köprüsü'yle bu aziz toprakları taçlandırıyoruz. Daha güçlü Türkiye'nin temellerini atıyoruz."

TÜRKİYE SEÇİM TARİHİ