Gündem Kendimi hastaların yerine koydum

Kendimi hastaların yerine koydum

Geçirdiği bir operasyon sonucu kendini hastaların yerine koyduğunu söyleyen Mehmet Ali Aydınlar, “Hastanemde yatarken yastıkların taş gibi sert olduğunu fark ettim. Nedeni yastıkların da yıkanmasıymış. O günden sonra yastıkların yıkanmasını yasakladım” dedi.

Ayşenur Asuman Uğur Yeni Şafak
Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği'nin (OHSAD) 13-17 Nisan'da Antalya'da düzenlediği kurultaya konuşmacı olarak katılan Acıbadem Sağlık Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar özel sağlık sektörü ve gelecek vizyonu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Sağlık yöneticisi ve hekimlerin kendilerini hasta yerine koyup sağlık hizmetini vermelerinin önemine değinen Aydınlar şunları söyledi: “Bir operasyon geçirmiştim. Hastanemde yatarken yastıkların taş gibi sert olduğunu farkettim. Nedeni yastıkların da yıkanmasıymış. O günden sonra yastıkların yıkanmasını yasakladım. Sonrasında da hizmetini çok beğendiğim bir otelin yatak takımları nereden alınıyorsa hastanelerimiz için de oradan aldırılması talimatını verdim”

HEKİM MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ

Hasta memnuniyetini sağlamaya çalışırken bir yandan hekim memnuniyetini sağlamanın zor bir süreç olduğunun altını çizen Aydınlar, “Hastaneciliğe ilk başladığımda hekimlerle ciddi tartışmalar yaşadım. Hekimlerin arabalarından hasta ve yakınlarının arabalarını koyacak yer kalmıyordu. Hekimlere hastaların aynı zamanda hastanenin de müşterisi olduğunu anlatmak hiç de kolay olmuyor.”

HER ÜLKEDE HASTANEMİZ OLABİLİRDİ

Sağlık sektöründe hekim dışı insan kaynağının kariyer planlamasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda da deneyimlerini paylaşan Mehmet Ali Aydınlar şunları söyledi: “Çalışan 'İşimi yaparsam kurum bunu takdir ediyor ve ödüllendiriyor' olarak kurumunu benimseyebilmeli. Biz başarılıysak en önemli faktör yöneticilerimizi kendi içimizden çıkarmamızdır. Örneğin şu anda bizim hastanelerimizin ikisinin direktörü aslında hemşire.” Aydınlar sağlık sektörüne yönelik yatırımlar konusunda da şunlara dikkat çekti: “Singapur'da bulunan hastanemizdeki iki hastadan biri sağlık turizmi hastası. Dünyaya açılma işini 15 sene önce yapabilmiş olsaydık şu anda dünyanın her ülkesinde hastanelerimiz olabilirdi.”

Yatırımı hayır işlerine yapıyorum

"Kazandığım tüm parayı hayır işlerine yatırıyorum" diyen Aydınlar gelecek hayali hakkında da şunları söyledi: “Üniversitemize gelir getirecek gayrimenkuller alıyorum. Esas amacım yüzde yüz burslu gerçek bir vakıf üniversitesi kurmak.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.